1912-06-23 Cracovia II - San Przemyśl 7:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
mecz towarzyski (Cracovia II)
Kraków, niedziela, 23 czerwca 1912, 17:30

Cracovia II - San Przemyśl

7
:
1

(4:0)Herb_San PrzemyślSędzia: Moskal z Krakowa

bramki Bramki
Szeligowski x6
1:0
2:0
3:0
4:0
4:1
5:1
6:1
7:1

Wacek
Skład:
Olko
Ignac
Abe
Pagot
Żabka
Netz
Rikki
Milas
Bolta
Jasiński
Wacek
Mecze tego dnia:

1912-06-23 Cracovia II - San Przemyśl 7:1
1912-06-23 Czarni Lwów - Cracovia 0:1Zapowiedź meczu

"Ze sportu :" -
Przegląd Przemyski

Ze sportu :

Jutro w Krakowie match footballowy rozegrają Cracovia I R. i przemyski San I. Drużyna Sanu wyjeżdża do Krakowa w bardzo dobrym składzie, toteż match ten będzie nadzwyczaj interesującym, tembardziej, że San dotychczas w bieżącym sezonie nie przegrał żadnego matchu. Skład naszej sympatycznej drużyny następujący : bramkarz Olko, obrońcy Ignac i Abe, pomoc Pagot, Żabka i Netz, atak Rikki, Moravec, Milas, Bolta, Jasiński, jako rezerwa jadą Wacek i Efbe. Wycieczkę prowadzą p. Ritterschild i Burzyński ; W niedzielę 30 bm. rozegra w Przemyślu San I match footballowy z „Czarnymi” (rezerwa) ze Lwowa
Źródło: Przegląd Przemyski nr 33 z 22 czerwca 1912


"Ze Sportu" -
Czas

Ze Sportu

Pierwsza zapowiedź meczu w dzienniku Czas
… W niedzielę dnia 23 b.m. rozegra drużyna 1. B. K. S. „Cracovia” match footbolowy i przemyskim klubem sportowym „San“ I. Zawody ta budzą zaciekawienie ze względu, iż drużyna „San” potykała się dotąd zwycięsko z drużynami prowincyonalnemi (gościła także „Pogoń” lwowską). Match ten wykaże publiczności krakowskiej, jak daleko się posunął sport footballowy prowlncyonalny i w jakim stosunku pozostaja do naszego. Początek punktualnie o godzinie pół do 6 popołudniu. Bilety po cenach zniżonych nabywać można u firm: Auto-Palais, R. Drobner, Kasa zamawiań i A. Weissmann.
Źródło: Czas 22 czerwca 1912


Nowa Reforma

Pierwsza zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
W niedzielę 23 b. m. rozegra drożyna I B. K. S. „Cracovia” match footballowy z przemyskim klubem sportowym „San I“. Zawody te budzą zaciekawienie ze względu, 14 drużyna „San” potykała się dotąd zwycięsko a drużynami prowincyonalnemi (gościła także „Pogoń lwowską”). Match ten więc wykaże publiczności krakowskiej jak daleko się posunął sport footballowy prowinoyonalny i w jakim stosunku pozostaje do naszego. Początek matchu punktualnie o godzinie 5 1/2 po południu. Bilety po cenach zniżonych nabywać można firm Auto-Palais, R. Drobner, Kasa zamawiań i A. Weisemann.
Źródło: Nowa Reforma 22 czerwca 1912


"KRONIKA" -
Czas

KRONIKA

Druga zapowiedź meczu w dzienniku Czas

Match „Cracovii” z przemyskim klubem sportowym „San I” o godzinie w pół do 6 po południu.

Źródło: Czas 23 czerwca 1912


"Kronika" -
Nowa Reforma

Kronika

Druga zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma

Match „Wisły" z „Bielitz-Bialauer S. C.“ i I B. K. S. „Cracovia” z klubem przemyskim „San I".

Źródło: Nowa Reforma 22 czerwca 1912Opis meczu

"Ze sportu :" -
Przegląd Przemyski

Ze sportu :

Czarni – San. Match ten odbędzie się nie, jak poprzednio donosiliśmy, w niedzielę, ale w sobotę 29 bm. tj. w Święto Piotra i Pawła […]. Cracovia IB – San I. Zawody piłka nożną rozegrane w Krakowie między tymi drużynami zakończyły się jak, łatwo można było przewidzieć zwycięstwem Cracovii w stosunku 7:1 (4:1). San w ostatnim dniu przed wyjazdem stracił jednego z najlepszych graczy (H. Moraveca), który wskutek rozbicia nogi nie mógł wyjechać […]. Ze składu Sanu na pierwsze miejsce wybili się Ignac, Milas i Wacek, który strzelił jedyną bramkę na korzyść Sanu ; Nowy klub sportowy. Za wzorem klubów sportowych rzemieślników i handlowców istniejących w innych miastach, zawiązał się także u nas Klub sportowy handlowców, skupiający w sobie prawie całą młodzież „handlową”. Klub ma nadzieję w krótkim czasie wystąpić publicznie
Źródło: Przegląd Przemyski nr 34 z 26 czerwca 1912


"Ze sportu :" -
Przegląd Przemyski

Ze sportu :

569. „Cracovia” IB – „San” I. W ubiegłą niedzielę przegrał San I w Krakowie match z wyżej wymienioną drużyną w stosunku 7:1 [...] – w drugiej połowie zdobywa „San” jedyny goal strzelony przez Wacka z prawego łącznika. Dobrze grały oba backi ze „Sanu” – nieraz ratując już prawie zdobytą bramkę. Sędziował p. Moskal z Krakowa.
Źródło: Przegląd Przemyski nr 36 z 28 czerwca 1912


Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas
Równocześnie grała na boisku "Cracovii" rezerwa tego klubu z przemyskim "Sanem" uzyskując łatwe zwycięstwo 7:1.
Źródło: Czas nr 282 z 24 czerwca 1912


Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
Wczoraj po południu odbył się w parku gier "Cracovii' match "Cracovii' Ib z K. S. "San" z Przemyśla przy bardzo małym udziale publiczności. Wynik matchu 7:1 (4:0) na korzyść klubu krakowskiego i to bez wielkich z jego strony wysiłków.
Źródło: Nowa Reforma nr 282 z 24 czerwca 1912


Nowiny

Relacja z meczu w dzienniku Nowiny
Zaraz z początku zdobyła „Cracovia” pierwszą bramkę i odtąd gra toczyła się wyłącznie po stronie białych, czego rezultatem 3 dalsze punkty strzelone przez p. Szeligowskiego. Po zmianie gra staje się więcej otwarta. Ataki gości docierają niekiedy w pobliże bramki biało-czerwonych, stwarzając nawet nieprzyjemne dla bramkarza sytuacye, z których jedna wyzyskana należycie, przynosi im zasłużony punkt, jedyny zresztą przed całą grę. Ze strony „Cracovii” padają jeszcze trzy bramki a wkrótce potem sędzia p. Mostowski kończy match.
Źródło: Nowiny nr 142 z 26 czerwca 1912


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym (pierwszy akapit)
Onegdaj w parku gier "Cracovii" odbył się match "Cracovii I b" z "K. S. San" z Przemyśla. Zainteresowanie tym matchem było słabe. Publiczności przybyło bardzo niewiele. Wynik matchu 7:1 (4:0) na korzyść "Cracovii I b". Sześć punktów na korzyśc "Cracovii" zrobił Szeligowski.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 144 z 27 czerwca 1912