Kraków, niedziela, 17 sierpnia 1919, 17:00

"Ze Sportu" -

Ze Sportu

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym cz.1
Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym cz.2
Dziś w niedzielę rozegra „Cracovia b“ match footballowy z jedną z najsilniejszych drużyn prowincyonalnych Małopolski „Tamovią“ z Tarnowa. Krakowska drużyna grała przed dwoma tygodniami w Tarnowie uzyskując po zadętej wcale nierozegrany wynik 1:1. Wobec tego, to „Cracovia b“ reprezentuje wcale wysoką klasę spotkanie tych dwóch równych co do sił przeciwników przedstawiać się zapewne będzie bardzo interesująco. Początek zawodów o godz. 5 popoł.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 224 z 18 sierpnia 1919

"ZE SPORTU" -
Goniec Krakowski

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w dzienniku Goniec Krakowski
W dniu dzisiejszym rozegra Cracovia match footballowy z jedną z najsilniejszych drużyn prowincjonalnych Małopolski Tarnovią z Tarnowa. Krakowska drużyna grała przed dwoma tygodniami w Tarnowie, uzyskując po zaciętej walce nierozegrany wynik 1 : 1. Wobec tego, że Cracovia b. reprezentuje wcale wysoką klasę, spotkanie tych dwóch łownych co do sil przeciwników przedstawiać się zapewne będzie bardzo interesująco. Początek zawodów o godz. 5 pop.
Źródło: Goniec Krakowski 18 sierpnia 1919

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Upalne wczorajsze popołudnie utrwaliło w znacznej mierze zawody. Drużyna tarnowska składała się z graczy silnych fizycznie. Sympatycznie witamy drużyny prowincjonalne, musimy jednak podnieść, że brak im karności i wychowania sportowego.

"Tarnovia" posiada pewną umiejętność gry, lecz brak jej rzeczy najważniejszej t. j. treningu, tak, że w drugiej połowie gracze tarnowscy z trudnością spacerowali po boisku. "Cracovia B." ze swej strony także nie grała w tempie, którego od niej należało wymagać - w każdym razie rutyna, żywsze tempo i trening zrobiły swoje.

Goście tarnowscy protestowali przeciw pierwszej bramce, że nie przeszłą linii, ta jedna bramka uratować ich od porażki nie mogła, gdyż to Tarnovia była zupełnie bezradna w drugiej połowie gry. Trzymając się ściśle przepisów sędzia podyktowałby z pewnością co najmniej z pięć rzutów karnych za ręce i foul'e przed ich bramką, nie uczynił tego widocznie z pobłażliwości.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 225 z 19 sierpnia 1919

Relacja z meczu w dzienniku Goniec Krakowski
W niedzielę grała drużyna Cracovii nieco lepiej, lecz w każdym razie nie osiągnęła tego poziomu, na którym ją dotąd widywaliśmy. "Tarnovia", niedzielny przeciwnik białoczerwonych rozporządzała ludźmi fizycznie bardzo silnymi, lecz nie podsiadającymi odpowiedniego trenningu. Uwidoczniło się to w drugiej połowie gry w zupełnej przewadze graczy krakowskich nad tarnowskimi, dając rezultat po pauzie, a ostateczny wynik 4:0 na korzyść "Cracovii" B. Nie możemy pominąć milczeniem niekarności drużyny tarnowskiej, tem więcej, że nie składa się ze zbyt młodocianych graczy, lecz w znacznej mierze z mężczyzn w całem tego słowa naczeniu.
Źródło: Goniec Krakowski nr 223 z 19 sierpnia 1919

Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
Wczoraj odbył się match footballowy między "CracoviąB" a "Tarnovią" z Tarnowa zakończony zwycięstwem "Cracovii B" w stosunku 4:0 (1:0).
Źródło: Nowa Reforma nr 330 z 19 sierpnia 1919