1919-09-08 Polonia Przemyśl - Cracovia II 5:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Polonia Przemyśl


pilka_ico
mecz towarzyski (Cracovia II)
Przemyśl, poniedziałek, 8 września 1919

Polonia Przemyśl - Cracovia II

5
:
2

(4:1)Herb_Cracovia IISędzia: Jan Hipp ze Lwowa


Mecz poprzedniego dnia:

1919-09-07 Polonia Przemyśl - Cracovia II 2:2


Zapowiedź meczu

"Kronika sportowa :" -
Nowy Głos Przemyski

Kronika sportowa :

30 sierpnia. Ż.K.S. (Przemyśl) – San I (Sanok) 1:0 . Gra chaotyczna i nieelegancka przechodziła miejscami w brutalność, czemu nie umiał zapobiec sędzia p. Wohlmann. Wygrał Ż.K.S. ; 31 sierpnia. „Polonia”(Przemyśl) – „Czarni” (Lwów) 1:0 (0:0). Zawody prowadzone w żywem tempie pozostały do pauzy bez wyniku. Po pauzie lewy łącznik Hurła strzela „Czarnym” bramkę nie do obronienia. Swoje zwycięstwo ma Polonia do zawdzięczenia nie tylko dobrej grze całej drużyny, ale i znakomitej obronie swego bramkarza p. Schwarza ; Po tem zwycięstwie zmierzy się „Polonia” dnia 7 i 8 września z „Cracovią”IB. […] Przegrana „Polonii” jest do przewidzenia. […] Na sędziego jest wyznaczony najlepszy polski sędzia p. [Jan] Hipp, który swą bezstronnością i taktem dał się już poznać przemyskiej publiczności na zawodach z Pogonią i Czarnymi.
Źródło: Nowy Głos Przemyski nr 49 z 7 września 1919


Opis meczu

"Kronika sportowa :" -
Ziemia Przemyska

Kronika sportowa :

„Cracovia” – „Polonia”. Zawody rozegrane 7 bm., zakończyły się nierozegraną 2:2 (2:1) […]. Gra prowadzona była w nadzwyczaj żywem tempie. Błyskawiczne ataki „Cracovii” rozbijały się o znakomitą obronę „Polonii” i jej dobrego bramkarza Schwarza, który na 34 strzałów i 2 rzuty karne puścił zaledwie 2 goale […]. Z „Polonii” należy pochwalić środkowego ataku Szockę, który ma piękne strzały, jednak za szybko piłkę rozdaje. Sędziował dobrze p. Lustgarten z Krakowa. Dnia 8 bm. przyniósł match z powodu niedyspozycji dwóch graczy „Polonii” zwycięstwo „Cracovii” w stosunku 5:2 (4:1). Sędziował jak zwykle doskonale p. Hipp ze Lwowa […] ; „Pogoń” […] zjechała w niedzielę 21 bm. do Przemyśla celem rozegrania matchu z „Polonią” ; „Polonia IB” wyjechała w niedzielę do Stryja celem rozegrania zawodów z tamtejszym klubem „Błękitni” […]. Drużyna przemyska wyjechała w następującym składzie : na bramce : Pirwiński, obrona : Zaborski, Skąpski, pomoc : Dubeński, Malawer, Harfelder, atak : Kowalski, Abramik, Biszof, Herzig, Pawłowski.
Źródło: Ziemia Przemyska nr 180 z 23 września 1919


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym (piąty akapit)
Cracovia wysłała swą drużynę "B." wzmocnioną do "Polonii" w Przemyślu, grając dwa matche o wyniku 2:2 i 5:2. Publiczność przemyska po raz pierwszy widziała grę ładną i naprawdę wzorową.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 248 z 12 września 1919


Przegląd Tygodniowy

Relacja z meczu w Przeglądzie Tygodniowym
Cracovia B grała w Przemyślu, wzmocniona 3 zawodnikami I. A. z tamtejszą "Polonią". Wyniki 2:2 i 5:2. Podpora drużyny był, jak zwykle p. Kałuża, który w pierwszy dzień zrobił dwie, w drugi trzy bramki.
Źródło: Przegląd Tygodniowy nr 7 z 16 września 1919