Opis spotkania

"Pierwszy mecz o hokejowe mistrzostwo Krakowa." -

Pierwszy mecz o hokejowe mistrzostwo Krakowa.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
We wtorek Cracovia rozegrała pierwszy mecz o mistrzostwo okręgu krakowskiego z drużyną krakowskiej Legji. Jak było do przewidzenia Cracovia odniosła wysokie zwycięstwo nad Legją w stosunku 9:1 (0:0. 4:0, 1:1). Cracovia przeważała znacznie przez cały czas meczu a na graczach Legji znać było wyraźny brak treningu.
W pierwszej tercji już w pierwszej minucie Cracovia strzela trzy bramki przez Cenzora (3) i Marchewczyka, poczem Wołkowski strzela czwartą. W drugiej tercji zaczyna serję bramek Cenzor, potem Wołkowski strzela dwie bramki a Michalik jedną. Trzecia tercja nie przynosi już takiego bogatego w bramki wyniku Bramkę dla Cracovii strzela Marchewczyk a dla Legji Kolasiński.. Sędziował p. Latacz, widzów ok. 400 osób.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny 1 stycznia 1937