Opis spotkania

Hokej ma już sześciu finalistów

Źródło: Przegląd Sportowy nr 9 z 1 lutego 1937 [1]

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Rewanżowe zawody eliminacyjne do finałów mistrzostw hokejowych Polski zakończyły się ponownem zwycięstwem Cracovii nad Pogonią, tym razem w wyższym leszcze stosunku, aniżeli w pierwszem spotkania Same zawody prowadzone „fair" nie stały jednak na wysokim poziomie choć należały do interesujących.

Cracovia, mimo iż jej napad nie był w nadzwyczajnej formie, była jednak bez porównania groźniejszą od swego przeciwnika. Najlepszy Wołkowski sam strzelił cztery bramki, słabiej jednak wypadli Kowalski i Marchewczyk.
W pierwszej tercji zaznacza ale lekka przewaga Cracovii, dla której strzelają bramki Michalik i Wołkowski. W drogim okresie gry Pogoń z początku naciska silnie, ale Maciejko broni przytomnie. Bramki padają dla białoczerwonych w tym okresie przez Wołkowskego (2), a jedną zdobywa dla Pogoni Sabiński.
W trzeciej tercji Cracovia z początku przeważa 1 doprowadza do wyniku 1:1 na swoją korzyść, dzięki strzeleniu dwóch goali przez Kowalskiego i Wołkowskiego, zaś pod sam koniec odchodzi do głosu Pogoń, uzyskując drugą 1 ostatnią bramkę przez Sabińskiego. Widzów około 1000, sędzia p. Osiek.

Pogoń, mimo porażki, p zostawiła dobre wrażenie, przyczem najlepiej podobali się jej gracze Sabiński, Korzeniowski i Wańczycki w bramce. W składzie drużyny lwowskiej brakowało Zimmera.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 33 z 2 lutego 1937