Opis spotkania

"Hokeiści Cracovii w wysokiej formie." -

Hokeiści Cracovii w wysokiej formie.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Na torze lodowym w Katowicach odbył się w sobotę wieczór mecz hokejowy między Cracovią i Pogonią (Katowice), który przyniósł wysokocyfrowe zwycięstwo Cracovii 9:0 (3:0, 2:0, 4:0).

Gra z wyjątkiem pierwszej tercji była szybka i stała na dobrym poziomie. Doskonale zwłaszcza wypadł olimpijski atak Cracovii, którego duszą był Kowalski. Na wysokim poziomie stanął również Maciejko w bramce, ratując nieraz w groźnych sytuacjach. Drugi atak Cracovii był o klasę słabszy.
W Pogoni słabym punktem był bramkarz. Obrona grała zbyt miękko. Oba napady wykazały dużo inklinacji do gry zespołowej, niepopartej jednak szybkością, ani celnością strzałów.
Pierwsza tercja przynosi Cracovii bramki ze strzałów Kowalskiego (2) i Wołkowskiego. W drugiej tercji dużą aktywność wykazuje Pogoń. Egzekutorami bramek dla Cracovii są Kopciński i Wołkowski. Trzecia tercja upłynęła pod znakiem Żywiołowych ataków trójki olimpijskiej Cracovii. Bramki zdobyli: Wołkowski, Marchewczyk i Kowalski (2). Dziesiątej bramki strzelonej przez Kopcińskiego sędzia nie uznał Sędziował p. mgr. Trytko.
Drużyny grały w następujących składach: Cracovia: Maciejko, Balcer, Michalik, Stachura, Kopciński, Toni, Wołkowski, Kowalski i Marchewczyk. Pogoń: Oślizlok, Ludwiczak, Kruk. Całka, Wilimowski, Górecki, Lewok, Sitko i Wyciek.

W niedzielę o godz. 11.30 odbędzie się mecz Śląsk — Kraków.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 330 z 29 listopada 1937