Fabjan
Kucer
Brodowski

Opis spotkania

Fragment meczu hokejowego. Bramki Cracovii broni Jan Maciejko. "Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.gov.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego” [1]
Fragment meczu hokejowego. Pod bramką Dębu Katowice w akcji Andrzej Wołkowski z Cracovii i Tarłowski z Dębu. "Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.gov.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego” [2]
Fragment meczu hokejowego

"Cracovia zwycięża Dąb w hokeju 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)." -

Cracovia zwycięża Dąb w hokeju 4:2 (3:0, 0:0, 1:2).

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W czasie Świąt B. Narodzenia odbyła się w drugim dniu na lorze hokejowym Cracovii jedyna im proza aportowa Krakowa. Był nią mecz hokejowy między drużyna gospodarzy a znanym zespołom katowickiego Dębu. Wygrała Cracovia po trudnej walce w stosunku 4:2.

Początkowo zanosiło ale na pogrom gości, gdyż zaraz w pierwszych minutach Cracovia prowadziła już 3:0 ze strzałów Wołkowskiego 4:2 i Kowalskiego (1). Do tak wysokiego zwycięstwa w tym okresie przyczyniła się słaba forma Tarłowskiego, który przepuścił też strzały łatwe do obrony. Tercja ta stała pod znakiem przewagi Cracovii, która częściej atakowała i potrafiła zlikwidować dość łatwo przeboje przeciwnika. inicjowanie głównie przez Burdę i Urzonia. W drugiej tercji gra całkiem nieciekawa i nudna na, a zwłaszcza, gdy na tor wbiegają drugie linje ataków która o kilka klas stoją niżej od pierwszych trójek. — Dotyczyło to głównie Cracovii, gdyż w Dębie różnica ta była mniejszą.
W trzecim okresie inicjatywa Jest raczej po stronie Dębu, który teraz rozegrał się. Dwie bramki padają ze strzałów Urzonia, któremu wypracowuje nieraz doskonałe sytuacjo Burda. Dąb jednak nie ma siły, aby wyrównać, a tymczasem Wołkowski, strzelając pod koniec czwartego goala przypieczętowuje zwycięstwo Cracovii.
Na wyróżnienie zasługuje z Cracovii Wołkowski i Maciejko, partnerzy Wołkowskiego Marchewczyk i Kowalski jeszcze nie w pełnej formie, grają gorzej, jak w ub. latach. Z Dębu najlepszy Urzoń, Burda i Kasprzycki.

Drużyny grały w nast. składach: Cracovia — Maciejko. Balcer, Michalik, Marchewczyk, Wolkowski, Kowalski (roz. Kopczyński, Stachura i Józewicz). Dąb: Tarłowski. Kasprzycki, Arlt, Knyciński, Burda, Urzoń (rez. Fabjan, Kucer i Brodowski). Sędzia p. Metzner. Widzów około 700.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 357 z 28 grudnia 1937