Migas

Opis spotkania

Śląski Kurjer Poranny

Cracovia - Jaworzyna 3:0

Rozegrany w środę wieczorem mecz pomiędzy powyższymi zespołami zakończył się przewidywanym zwycięstwem Cracovii. (...) Mecz ten rozegrany w turnieju, zakwalifikowany był równocześnie jako mecz o mistrzostwo okręgu krakowskiego.

Źródło: Śląski Kurjer Poranny nr 6 z 7 stycznia 1938 [1]

Relacja z meczu w tygodniku Przegląd Sportowy
W środę rozegrano w Krynicy dalsze trzy spotkania. Z rana Cracovia pokonała Jaworzynę 3:0 (3:0, 0:0, 0:0).

W pierwszych minutach Cracovia narzuca b. silne tempo: kryniczanie speszeni formą przeciwnika grają słabo i w rezultacie Marchewczyk. Kowalski i Toni strzelają kolejno trzy bramki.
W drugiej tercji Jaworzyna zaczyna grać o klasę lepiej. Cracovia mając zapewnione zwycięstwo nie wysila się zbytnio. Doskonale w tym okresie gra bramkarz Jaworzyny, Dymon, który broni cały szereg groźnych strzałów i Kowalskiego i Marchewczyka.

W tej fazie gry wyróżniają się jeszcze Tarnowski w obronie, oraz Migas w ataku. Do końca gry wynik nie ulega już zmianie.
Źródło: Przegląd Sportowy 7 stycznia 1938