drużyna Krakowa

"Drugi dzień turnieju hokejowego o puhar Katowic." -

Drugi dzień turnieju hokejowego o puhar Katowic.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Oczekiwane z wielkiem zainteresowaniem następne spotkanie Katowic z Krakowem zakończyło się, wbrew różnym przewidywaniom wynikiem remisowym 1:1 (1:0, 0:0, 0:1). Kraków w meczu tym wystąpił w identycznym składzie, jak przeciwko Berlinowi, jednak z tą różnicą, że od drugiej tercji zagrał dr Kasprzak.

Kraków, podobnie, jak w pierwszym zagrał taktycznie dobrze. Cała drużyna grała bardzo ambitnie, a wyróżnić należy przedewszystkiem Wołkowsklego, najlepszego gracza na lodzie, który graj przez cały czas meczu, nie schodząc ani na chwilę z lodu. Katowice miały bezsprzecznie więcej z gry. Nieskoordynowane jednak ataki drużyny śląskiej były skutecznie parowa¬ne przez Kasprzaka oraz Wołkowskiego, który na odmianę grał również w obronie.
Pierwszą bramkę uzyskały Katowice przez Burdę, który dobił strzał Kasprzyckiego po pięknie zainicjowanym wypadzie. Odtąd Katowice miały przewagę i zdawało się. że zejdą z lodu jako zwycięzcy, tymczasem Kraków przetrwał okres przewagi Katowic i w trzeciej tercji sam narzucił tempo, uzyskując wyrównani3 przez Wołkowskiego, który po minięciu kilku graczy i objechaniu bramki ulokował krążek w bramce Tarłowskiego.
Katowice następnie dążą do zmiany wyniku, a Kraków ogranicza się już tylko do utrzymania tępo.
Mecz prowadzili za zgodą obydwu drużyn sędziowie z Wiednia i Berlina.