Opis zawodów

"Cracovia zwycięża Makkabi w hokeju 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)." -

Cracovia zwycięża Makkabi w hokeju 6:1 (2:0, 1:0, 3:1).

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
We czwartek po południu odbył ale na lodowisku krakowskiej Makkabi mecz hokejowy o mistrzostwo kl. A okręgu krakowskiego, zaległy jeszcze z ub. roku. Walczyły z sobą Makkabi i Cracovia, która wygrała to spotkania w stosunku 6:1 (2:0, 1:0, 3:1) mimo iż wystąpiła do zawodów w składzie b. osłabionym, przedstawiającym ale nast.: Kapusta, Marchewczyk Michalik, Kopczyński, Ziemba, Jozewicz, rez. Malotta.

Pomimo tak słabego składu przewaga należała do Cracovii, dla której bramki strzelili w pierwszej tercji Michalik z podania Marchewczyka i Marchewczyk dalekim strzałem niemal z połowy boiska, zaś w drugim okresie gry strzelcem był znowu Michalik.
W ostatniej tercji pierwszego goala strzeliła Makkabi przez Rittermana II w zamieszaniu podbramkowem, na co odpowiedzieli biało-czerwoni trzema bramkami przez Marchewczyka, Kopczyńskiego z ładnego przeboju oraz Michalika po solowej akcji.

Na skutek tego wyniku Makkabi spadła do kl. B, w której znalazła się razem z Sokołem i Legją. Sędziowali zawody mgr. Latacz i p. Kłaput.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 360 z 31 grudnia 1938