Mecz o Puchar Kałuży.

"Kraków—Warszawa 4:1 (3:0)" -

Kraków—Warszawa 4:1 (3:0)

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Ostatnią imprezą sportową w ramach Święta WF i PW były zawody międzymiastowe Warszawa—Kraków o puchar śp. Józefa Kałuży, rozegrane na stadionie KS Cracovia. Zawody powyższe, rozegrane wobec 20 tys. widzów, zakończyły się zwycięstwem Krakowa 4:1 (3:0). Tylko do przerwy zadowoliła gra naszych reprezentantów, Przewyższając przeciwnika o całą klasę, w pierwszych 30 min, gry zapewnili sobie już zwycięstwo, zdobywając bramki przez Cholewę z centry Giergiela (5 min.), Nowaka (8 min.) i ponownie Cholewę (26 min.). Warszawa prawie zupełnie nie dochodziła do głosu, a sporadyczne jej ataki likwidowała doskonała obrona Krakowa ze świetnym Flankiem na czele. Również na wysokości zadania stanęła pomoc Krakowa, a zwłaszcza obydwaj bracha Jabłońscy.

Po pauzie gra na niskim poziomie. Kraków dostosował się do słabego przeciwnika i zagrał daleko poniżej swej zwykłej formy. Zdobył jeszcze czwartą bramkę z karnego przez Gracza w pierwszych minutach gry- Również z karnego pedla w 39 min. honorowa bramka dla Warszawy, strzelona przez Odrowąża, Rogów 7:2 dla Krakowa.

Zaznaczyć należy na usprawiedliwienie Warszawy, iż wystąpiła ona bez najlepszych zawodników Legii, którzy odbywają obecnie manewry wojskowe. Wyróżniła się Jedynie pana obrońców: Szczepaniak—Grządziel, reszta b. słaba i niezgrana. Sędzia Dabert z Poznania — słaby.
Źródło: Dziennik Polski nr 164 z 17 czerwca 1946