1957-08-26 Kraków - Szanghaj 0:0

Herb_Kraków

mecze towarzyskie Kraków
Kraków, stadion WKS Wawel, ul. Bronowiecka, poniedziałek, 26 sierpnia 1957, 17:30

Bezbramkowy wynik meczu piłkarskiego Kraków—Szanghaj

NIĘDZYNARODOWE spot-kanie piłkarskie rozegrane między reprezentacjami Krakowa i Szanghaju, zakończyło się wynikiem bezbramkowym 0:0.

Mecz jeszcze raz potwierdził słuszną opinie, że piłkarze chińscy od ostatniego swojego pobytu w Polsce poczynili znaczne postępy. Ich grę charakteryzowała duża szybkość j zwinność, przy czym poszczególni zawodnicy wykazali znaczne zaawansowanie techniczne. W ataku podobał się zwłaszcza Czen Lun-ian. a bramkarz gości Wej Go-guan wykazał nieomal kocią zręczność interweniując z powodzeniem w groźnych sytuacjach. Trzeba także przyznać. że na dobrą notę zasłużył jego vis a vis — bramkarz drużyny krakowskiej Pajor, broniący bardzo przytomnie w kilku niebezpiecznych momentach.

Reprezentacja Krakowa wystąpiła w składzie: Pajor. Bystrzycki. Kawula, Budka, Malarz (Gryboś), Bieniek, Opoka, Kościelny, Rogoża, Browarski (Satora). Kasprzyk (Budek).

Do przerwy drużyna krakowska grała b.słabo. Zawodnicy czuli jeszcze w nogach ciężkie mecze ligowe i nie mogli s:ę jakoś „rozkręcić0. W drugiej połowie akcie gospodarzy były lepsze, składniejsze, co w ostatnim kwadransie meczu zmusiło gości do gry zdecydowanie defensywniej. Zdawało się, że z licznych w tym czasie sytuacji podbramkowych krakowianie strzelą gola. Goście jednak nie dopuścili do utraty bramki. Na 8 minut przed końcem meczu Rogąza (grający zresztą przez cały czas meczu dobrze), spudłował rzut karny i zawody zakończyły się wynikiem bezbramkowym.
Źródło: Echo Krakowa nr 199 z 27 sierpnia 1957