1961-02-24 Cracovia - Banik Ostrawa 2:12

:
12

(0:3; 0:3; 2:6)

Opis zawodów

"Doskonała obrona Pietruszki nie uchroniła hokeistów Cracovii od „dwucyfrówki"" -

Doskonała obrona Pietruszki nie uchroniła hokeistów Cracovii od „dwucyfrówki"

Wczoraj na sztucznym lodowisku ,,Olszy” hokeiści Cracovii doznali dwucyfrowej porażki w meczu z drugoligowym Banikiem Ostrawa (CSRS) 2:12 (0:3, 0:3. 2:6). Bramki zdobyli: dla Banika: Cermosak 3. Pertesin. Musil i Bogdan po 2 oraz Mocek, Niezner i Herman po 1; dla Cracovii: Pędzimąż i Zbożeń po 1. Sędziowali pp. Michalik i Przewięda z Krakowa. Widzów ok. 5 tysięcy. Hokeiści Banika pokazali doskonałą — jak na nasze warunki — grę. Przez wszystkie tercje mieli nad Cracovią zdecydowaną przewagę i wygrali w ,,cuglach”, mimo że bramkarz — Pietruszka bronił doskonale, ratując Cracovię od jeszcze wyższej porażki. Biało-czerwoni tylko w trzeciej tercji zdołali przeprowadzić kilka ataków i przy ulgowej grze przeciwnika — strzelić 2 bramki.
Źródło: Echo Krakowa nr 48 z 25 lutego 1961