1962-02-28 Cracovia - Start Katowice 6:4

Kraków, lodowisko Olszy, środa, 28 lutego 1962, 19:00

(1:1; 3:0; 1:3)

Opis zawodów

"Zwycięstwo hokeistów Cracovii" -

Zwycięstwo hokeistów Cracovii

CRACOVTA — START KATOWICE 5:4 (1:1, 3:0, 1:3). Bramki zdobyli dla Cracovii — Lejczyk 2,

Łopatka, Nowak, Hartman wali pp. z Łodzi.

Wajda, Błażowskl oraz dla Startu — Fonfara 2, 1 Kasperowicz. Sędzio-Andrysiak 1 Groblewski Widzów 600. CRACOVIA — Mruk, Drozd, Borowicz, Bigaj, Szwabenthan, Lejczyk, Preussner. Radwański, Korzeniak, Błażowski, Montean, Łopatka, Wajda. START — Richter, Mateja, Hanzel, Chrostek, Kasperowlcz, Himnol. Dyla, Fonfara, Waclawlkj Flak, Fibic, Hartma-n, Szlochwlcz.

W spotkaniu hokejowym o mistrzostwo ligi międzywojewódzkiej Cracovia odniosła zasłużonej zwycięstwo nad zespołem katowickiego Startu. Po pierwszej remisowej tercji, w drugiej hokeiści biało-czerwonych wywalczyli J zdecydowaną przewagę uwieńczoną zdobyciem 3 bramek. W trzeciej tercji w dalszym ciągu na lodowisku panują biało-czerwoni i doprowadzają na 4 minuty przed końcem meczu do stanu 6:1 na swoją korzyść. W ostatnich jednak 4 minutach obrońcy Cracovii ; zaczynają grać nerwowo, popełniają rażące błędy co umiejętnie wykorzystują przeciwnicy zdobywając kolejno 3 bramki. W drużynie zwycięzców, która zagrała wczoraj — szczególnie w drugiej tercji — na zupełnie dobrym poziomie, wyróżnili się: pierwszy atak w' składzie — Lejczyk, Nowak, Preussner oraz Łopatka 1 Mruk. W zespole gości najlepiej podobali się: Fonfara, Chrostek i Hartman.

Dziś o godz. 19 na lodowisku Olszy rozegranie zostanie spotkanie rewanżowe.
Źródło: Echo Krakowa nr 51 z 1 marca 1962