Kraków, lodowisko Olszy, niedziela, 9 grudnia 1962, 18:00

Opis zawodów

"Na lodowych taflach" -

Na lodowych taflach

Cracovia — Górnik Murdti 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

W dniu wczorajszym w rewanżowym spotkaniu o mistrzostwo II ligi hokejowej Cracovia przegrała z Górnikiem Murcki 3:4 (1:1, 2:1, 0:2). Hokeiści Cracovii nie potrafią zwyciężać. „Pewność" kilku zawodników marnuje pracę całej drużyny. W dniu wczorajszym Cracovia miała wielka szansę Zwyciężyć, ale znów błędy zbyt „pewnie" grających obrońców (Piasecki) zadecydowały o porażce.
Mecz był gorszym widowiskiem niż w sobotę. Zawodnicy obu drużyn wykazywali oznaki zmęczenia. Gra była wolniejsza, a wiele akcji było raczej przypadkowych.
Cracovia na 10 min. przed końcem prowadziła Jeszcze 3:2 i zdawało się, że zapewni sobie zwycięstwo. Niestety brak rutyny bramkarza Goja i błąd Piaseckiego zniweczyły wysiłki całej drużyny. (AP)

We wtorek i środę w Krakowie na sztucznym lodowisku odbędą się mecze KTH z Górnikiem, początek o godz. 18.
Cracovia — Górnik Murcki 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)

W sobotę hokeiści Cracovii rozegrali mecz o mistrzostwo II ligi z Górnikiem Murckl. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gości 4:2 (2:0. 0:0, 2:2). Mecz stał na dobrym poziomie i podobał się publiczności. Lepszą drużyną technicznie, lepiej jeżdżącą na łyżwach był Górnik. Goście w pierwszej tercji zdobyli 2 bramki i przeważali jeszcze w drugiej tercji. Cracovia wyrównała w trzeciej tercji, jednak końcówka znów należała do gości. Bramki zdobyli dla Cracovii Łopatka i Lejczyk po 1, dla Górnika Jarząbek 2, Posiłek i Cofała po 1.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 293 z 10 grudnia 1962