Kraków, lodowisko Olszy, czwartek, 9 stycznia 1964, 19:00

(2:1; 0:0; 2:3)

Opis zawodów

"Stracona szansa w trzech sekundach" -

Stracona szansa w trzech sekundach

Wczorajsze spotkanie hokejowe o mistrzostwo II ligi pomiędzy Cracovią i Fortuną Wyry ukończyło się wynikiem remisowym 4:4 (2:1, 0:0, 2:3). Drużyna gości może mówić o dużym szczęściu gdyż wyrównanie uzyskała do¬słownie na 3 sekundy przed koń¬cem meczu po przypadkowej akcji i szkolnym błędzie obrońców i bramkarza Cracovii.

Oba zespoły grały szybko i z wielką ambicją. Z przebiegu akcji Cracovia była zespołem lep¬szym. Bardzo dobrze zagrał pierwszy atak: bracia Bieńkowie i Piasecki. Czujnie grali obrońcy Borowicz, Kłak. W dalszym ciągu „biało-czerwoni” nie dysponują III atakiem co ma duży wpływ na grę pozostałych zawodników. Bramkarz Ledwig przez dwie tercje imponował spokojem i bronił bardzo pewnie. W III tercji jednak się zagubił, co wykorzystali przeciwnicy i uzyskali 2 bramki.
Wynik remisowy pozbawił hokeistów Cracovii szans na premiową lokatą.
Mecz sędziowali bardzo dobrze p. Wycisk (Śląsk) i mgr Przewięda (Kraków). Bramki dla Cracovii zdobyli: A. Sienka, J. Sienka, Piasecki i Otarowski.

Cracovia: Ledwig, Borowicz, Kłak, Drozd, Drozdziewicz, A. Sienka, Piasecki, J. Sienka, Błażowski, Korzeniak, Montean, Preusner.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 8 z 10 stycznia 1964