1965-11-13 Cracovia - Baildon Katowice 2:4

Kraków, lodowisko Olszy, sobota, 13 listopada 1965, 18:00

(2:2; 0:2; 0:0)

Opis zawodów

"Porażki Cracovii i Podhala" -

Porażki Cracovii i Podhala

HOKEIŚCI Cracovii doznali kolejnej porażki w meczu o mistrzostwo ekstraklasy, tym razem z Baildonem Katowice 2:4 (2:2, 0:2, 0:0). Bramki zdobyli, dla krakowian — Preussner i A. Sięka po 1, dla gości — Górny, Ogórczyk, Prudło i Piechuta po 1. Sędziowali pp. Pry miński z Poznania i Szpok z Torunia. Widzów ok. 500. Krakowianie nadal zawodzą w sytuacjach podbramkowych a tracą bramki po niemal szkolnych błędach. Wczoraj prowadzenie uzyskali goście, ale gospodarze wyrównali a w 11 min. prowadzili nawet 2:1. Było to jednak wszystko na co pozwolili sobie rutynowani hutnicy z Katowic. W miarę upływu czasu goście grali coraz uważniej w obronie, a zdecydowaniej w ataku i ostatecznie wyrównali a w li tercji zdobyli 2 bramki. Ostatnia tercja była wyrównana a kontrataki gospodarzy nie przyniosły efektu.
Źródło: Echo Krakowa nr 265 z 14 listopada 1965