1966-01-19 Cracovia - Baildon Katowice 5:2

Kraków, lodowisko Olszy, środa, 19 stycznia 1966, 18:00

2

(1:0; 2:0; 2:2)

"Zwycięstwo hokeistów Cracovii" -

Zwycięstwo hokeistów Cracovii

Na sztucznym lodowisku w Krakowie rozegrane zostało I wczoraj spotkanie hokejowe o mistrzostwo ekstraklasy pomiędzy Cracovią i katowickim Baildonem. Wygrali gospodarze 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)). Bramki strzelili: dla Cracovii — J Sięka 2 oraz A. Sięka, Migacz, i Powalacz po 1, a dla Baildona — Fibic 2. Sędziowali p.p. Wujek z Warszawy i Sapok z Torunia. Widzów 500.
Hokeiści Cracovii zagrali bardzo dobre spotkanie mając w pierwszych dwóch tercjach zdecydowaną przewagę. Szczególnie dobrze grali biało-czerwoni w defensywie, paraliżując skutecznie wszystkie akcje ofensywne przeciwników. W trzeciej tercji Cracovia strzeliła 4 bramkę i trochę zwolniła tempo, co pozwoliło gościom na przeprowadzenie kil¬ku groźnych akcji, z których dwie przyniosły im bramki.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 16 z 20 stycznia 1966