Kraków, lodowisko Olszy, sobota, 26 listopada 1966, 18:00

(2:1; 1:1; 2:0)

Opis zawodów

"Dwa zwycięstwa hokeistów Cracovii" -

Dwa zwycięstwa hokeistów Cracovii

INAUGURACJA Ii-ligowego sezonu hokejowego w Krakowie nie wypadła wprawdzie imponująco, tym niemniej Cracovia odniosła dwa pewne zwycięstwa.

CRACOVIA — SLĄSK WROCŁAW 5:2 (2:1, 1:1,2:0). Bramki zdobyli: dla zwycięzców — Korzeniak i A. Sięka po 2 i Migacz 1, dla pokonanych — Kajzerek i Kretek po 1. Sędziowali pp. Sylwester i Lasończyk z Katowic. Sobotni mecz dopiero w III tercji nabrał rumieńców 1 wówczas przesądziły się losy spotkania, mimo iż gospodarze w poprzednich tercjach również mieli przewagę.

Cracovia — Śląsk Wrocław 8:1 (2:0, 1:1, 5:0). Bramki zdobyli, dla zwycięzców — Powalacz 2 oraz W. Drozd, A. Sięka,Łopatowski, Kopczyński, Jakubczyk i Korzeniak po 1, dla pokonanych — Kretek 1.

W niedzielnym spotkaniu krakowianie wykazali bezwzględną wyższość nad ambitnie, lecz przeciętnie grającym Śląskiem. Mimo to i tym razem dopiero w ostatniej tercji krakowianie uwidocznili swą wyższość efektem bramkowym. W końcówce wrocławianie wyraźnie opadli z sil. W przekroju meczu najbardziej wybijali się z Cracovii: Preussner w obronie, Kopczyński, Powalacz i Migacz, który jednak zbytnio wykorzystuje swe walory fizyczne.
Źródło: Echo Krakowa nr 279 z 28 listopada 1966