Kraków, lodowisko Olszy, niedziela, 8 stycznia 1967, 18:00

3

(1:2; 0:1; 1:0)

"Zwycięstwo i porażka hokeistów Cracovii" -

Zwycięstwo i porażka hokeistów Cracovii

Po sobotnim zwycięstwie hokeistów Cracovii nad Odrą Opole 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), zwolennicy zespołu krakowskiego byli niemal pewni zwycięstwa swej drużyny we wczorajszym meczu rewanżowym. Spotkał Ich jednak zawód. Szczęśliwe zwycięstwo zanotowali na swym koncie goście 3:2 (2:1, 1:0, 0:1).
Cracovii rozpoczęła spotkanie zbyt pewna zwycięstwa, a indywidualne popisy Migacza, Kopczyńskiego, Sięki nie dały rezultatu. Odwrotną taktykę zastosowali goście. Kolektywna gra całego zespołu przyniosła Im zwycięstwo. Pierwszą bramkę zdobył dla dru¬żyny opolskiej Raszka. Później bramkarz Cracovii Gój zaskoczony został dalekim strzałem Trojanowskiego i było już 2:0 dla gości. U- trata bramek spowodowała za¬mieszanie w szeregach zespołu krakowskiego. Wprawdzie Ostrowski zdobył bramkę lecz nadal nic w zespole gospodarzy nie kleiło się. W drugiej tercji Cracovia przyspieszyła grę, uzyskała wyraźną przewagę ale goście zdobyli z przypadkowej akcji trzecią bram¬kę przez Myszora. Dogodnych Sytuacji nie wykorzystali dla Cracovii Migacz i A. Sięka. W trzeciej tercji przewaga Cracovii była przygniatająca lecz brakło przytomnego Strzelca. Migaczowi udało się zdobyć drugą bramkę dla Cracovii lecz to było wszystko na co zdobyli się gospodarze.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 7 z 9 stycznia 1967