1967-02-15 Cracovia - Wisła Nowy Targ 5:1

Kraków, lodowisko Olszy, środa, 15 lutego 1967, 19:00

1

(0:0; 5:0; 0:1)

"Pewne zwycięstwo hokeistów Cracovii" -

Pewne zwycięstwo hokeistów Cracovii

Nareszcie dobrą formę zaprezentowali krakowskiej publiczności hokeiści Cracovii w meczu o mistrzostwo II ligi z Wisłą Nowy Targ zakończonym zwycięstwem krakowian 5:1 (0:0, 5:0, 0:1).

Okazuje się, że czym lepszy przeciwnik, tym lepsza gra całego zespołu Cracovii. Goście z Nowego Targu potwierdzili, że ich ostatnie zwycięstwa nie są dziełem przypadku. Jest to zespół bojowy, szybki, walczący bez względu na wynik. Jedynym mankamentem zespołu gości jest niezbyt czysta gra, stąd karne minuty i straty bramek.
Cracovia za wczorajszy pojedynek zasłużyła na słowa uznania. Wiele popisowych akcji zwłaszcza w drugiej tercji napastników: Kopczyńskiego, Migacza, Sięki i Wójcika było przedniej marki. Tym razem poprawnie 1 uważnie zagrali obrońcy a ostateczną ostoją był bramkarz Gój. W sumie ładne i ciekawe widowisko oraz zasłużone i cenne zwycięstwo.
Bramki dla Cracovii zdobyli: Powalacz 2, Wójcik, Migacz 1 Preusner po 1.
Na 4 minuty przed końcem meczu jeden z najlepszych zawodników Cracovii, Kopczyńskl doznał poważnej kontuzji ręki.

W dniu dzisiejszym o godz. 19 na sztucznym lodowisku mecz rewanżowy.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 40 z 16 lutego 1967