Kraków, lodowisko Olszy, niedziela, 21 grudnia 1969, 18:00

(1:2; 1:1; 2:0)

"Pierwsze zwycięstwo Cracovii" -

Pierwsze zwycięstwo Cracovii

CRACOVIA - ŁKS 4:3

Pierwsze cenne punkty zdobyli hokeiści Cracovii, którzy pokonali wczoraj w meczu o mistrzostwo I ligi czołowy zespół ekstraklasy ŁKS Łódź 4:3 (1:2, 1:1, 2:0). Dodać należy że zwycięstwo zespołu krakowskiego wywalczone zostało po ciekawej i szybkiej grze. Na wysokie noty zasłużyli doskonały zdobywca trzech bramek Migacz, oraz broniący brawurowo Gój. Czwartą bramkę dla Cracovii zdobył Kosturek.
CRACOVIA - LEGIA 3:5

W sobotę Cracovia przegrała z Legią Warszawa 3:5 (3:1, 0:2, 0:2). Cracovia po pierwszej tercji, w której zagrała bojowo i skutecznie prowadziła 3:1. Później jednak nastąpiła w zespole krakowskim dekoncentracja.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 303 z 22 grudnia 1969

"Hokeiści Cracovii nie sprostali Legii ale pokonali ŁKS Łódź" -

Hokeiści Cracovii nie sprostali Legii ale pokonali ŁKS Łódź

Po kilkutygodniowej przerwie hokeiści I ligi wznowili mistrzowskie rozgrywki. Podhale Nowy Targ, po sobotnim zwycięstwie nad ŁKS-em, wczoraj niespodziewanie zremisowało z Legią. Mimo straty punktu „Szarotki” objęły prowadzenie w tabeli. Drugie miejsce zajmuje Naprzód Janów. Oba te zespoły mają po 17 pkt. Hokeiści Cracovii odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, wygrywając z ŁKS-em.

W sobotę hokeiści Cracovii po nadzwyczaj ambitnej grze przegrali z Legią Warszawa 3:5 (3:1, 0:2, 0:2). Sędziowali pp. Wycisk i Korczyk z Katowic. Widzów mimo przenikliwego zimna ok. 1000. Bramki zdobyli, dla Cracovii — Stachoń, Drozd i Powalacz, dla Legii — Pajerski i Komorski po 2 oraz Antoniewicz. CRACOVIA: Gój — Stachoń, Klimczak — Wójcik, Stała — M. Pysz, W. Pysz, Pietkiewicz — Krawczyk, Powalacz, Kosturek, Drozd, M. Csorich, Błażowski oraz Migacz i Ćwikła. Cracovia zmobilizowała wszystkie swe siły, chociaż widać było, że Stała i Krawczyk dopiero zaleczyli kontuzje a Migacz miał długą przerwę w jeździe. Gospodarze ruszyli z impetem i prowadzili nawet 3:0, ale w miarę u-pływu czasu doskonale przygotowani goście zaczęli wykorzystywać błędy, szczególnie obrony i mimo doskonałej gry Gója, uwidocznili przewagę zdobyciem 5 bramek. Mecz nie był ładnym widowiskiem, zbyt dużo było siły a czasem i fauli. Za niesportowe zachowanie karę 10 min. otrzymał Komorski. Do części publiczności mamy pretensję, że swym zachowaniem utrudnia zawodnikom utrzymanie nerwów na wodzy.

W NIEDZIELĘ Cracovia wygrała z ŁKS-em 4:3 (1:2, 1:1, 2:0). Bramki zdobyli, dla zwycięzców — Migacz w 14, 44 i 59 min. oraz Kosturek w 35 min., dla pokonanych — Pokorski w 3, Leszczyński w 17 i Słowakiewicz w 39 min. meczu.

Nareszcie pierwsze zwycięstwo! Krakowianie walczyli ambitnie i szczególnie za postawę w 2 ! 3 tercji zasłużyli na obydwa punkty, chociaż w zespole gości występowało aż trzech reprezentantów: Stefaniak, Białynicki i Kosy! w bramce. W zespole gospodarzy wręcz zaimponował nam Migacz, mimo że od blisko 2 miesięcy nie trenował. Wykazał duży zmysł hokejowy 1 wyczucie sytuacji a decydującą bramkę na 45 sek. przed końcem meczu zdobył w doskonałym stylu, wytrzymując bramkarza do ostatniej chwili i dopiero po zwodzie, tuż przed minięciem bramki, ulokował krążek w siatce. Jeśli zawodnik ten zacznie solidnie trenować, to może odzyskać miejsce w reprezentacji! Poza nim b. dobrze bronił Gój a pochwała należy się też Powalaczowi, Krawczykowi, Stachoniowi i M. Pyszowi. W zespole gości najlepszym zawodnikiem był Lejczyk.
Źródło: Echo Krakowa nr 299 z 22 grudnia 1969

• 13 kolejka - 21 grudnia 1969 Cracovia - ŁKS Łódź 4:3