Kraków, lodowisko Olszy, wtorek, 3 listopada 1970, 18:00

5

(1:2; 1:1; 3:2)

"Hokeiści Cracovii odpadli z Pucharu Polski" -

Hokeiści Cracovii odpadli z Pucharu Polski

W meczu hokejowym o Puchar Polski Cracovia zremisowała z Górnikiem Murcki 5:8 (1:2, 1:1, 3:2). Bramki zdobyli, dla gospodarzy — B. Csorich 2 oraz Ciastoń, M. Csorich i Kosturek po 1, dla gości — Wojtalewicz 1 Kania po 2 oraz Zając 1. Sędziowali pp. Rusiński 1 Jaworski z Krakowa. Widzów ok. 800.

Do następnej rundy Pucharu Polski awansowali goście ponieważ pierwszy mecz w Tychach wygrali S:4. Cracovia występując z wieloma Juniorami stanowiła równego partnera dla gości, ale zawodnikom brakło doświadczenia, aby przechylić szalę na swoją stronę. Wystarczy nadmienić, że prowadzili w 44 min. 5:3 i mieli przewagę dwóch graczy. Ale nawet tego nie potrafili wykorzystać. W sumie mecz stał na przeciętnym poziomie, • gra była chaotyczna a spory wpływ miała na to ulewa, która zamieniła taflę w kąpielisko. Mało tego, podczas II tercji rozszalała się zawierucha, która narobiła szkody na lodowisku i zmusiła sędziów do przerwania gry na po¬nad pół godziny.

W zespole gospodarzy najlepsi: Stachoń, Wójcik oraz bracia Csorichowie, w Murckach — Kania i Broda.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 262 z 4 listopada 1970