1978-08-19 Cracovia II - Hutnik II Kraków 2:1

"Porażka Cracovii" -
Gazeta Południowa

Porażka Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
W meczu o mistrzostwo II ligi gr. II Cracovia przegrała w Kielcach z Błękitnymi 1:2 (1:2).

Pierwsza połowa meczu była ciekawa i stała na niezłym poziomie. Obydwa zespoły przyjęły ofensywny styl gry. Inicjatywa należała jednak do gospodarzy, którzy już w 14 min. zdobyli powadzenie z rzutu karne¬go podyktowanego za faul na polu karnym na jednym z napastników kielczan. Pewnym egzekutorem był Batugowski.
Krakowianie nie załamali się utrata, bramki i nadal atakowali. W 33 min. Bujak strzelił z daleka, a bramkarz gospodarzy i przepuścił piłkę... między nogami. Było więc 1:1. Niedługo cieszyli się piłkarze Cracovii remisowym wynikiem. W 4 min. później Jusza odebrał piłkę Bielewiczowi i nie zmarnował świetnej okazji. Kielczanie objęli więc prowadzenie 2:1 i taki wynik utrzymał się do końca meczu. Po przerwie gospodarze bronili zwycięstwa co im się udało. Krakowianie zdobyli co prawda przewagę w polu, ale ich akcje były mało dynamiczne i nieskuteczne.

CRACOVIA: Szczerba, Michaliszyn.a Bielewicz (cd 85 min. Rejmer), Turecki, Duda, Surma. Gacek. Niemiec, Kopijka, Grzesiak, Bujak.
Źródło: Gazeta Południowa nr 190 z 21 sierpnia 1978

"Porażka Cracovii w Kielcach" -

Porażka Cracovii w Kielcach

NIE MAJĄ szczęścia do spotkań wyjazdowych piłkarze Cracovii. Po porażce z Rakowem wczoraj przegrali 1:2 (1:2) w Kielcach z Błękitnymi. Bramki dla gospodarzy strzelili: Bagutowski w 14 min. z karnego i Jusza w 37 min.; dla Cracovii — Bujak w 33 min.

Cracovia wystąpiła w składzie4 Szczerba — Michaliszyn, Bielewicz (od 85 min. Reimer), Turecki, Duda — Surma, Gacek, Niemiec — Kopijka, Grzesiak, Bujak.

Mimo przegranej krakowianie zostawili dobre wrażenie w Kielcach. Prowadzili otwartą grę J zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania wielokrotnie zagrażali bramce gospodarzy. Piłkarze Błękitnych zagrali jednak bardzo uważnie w obronie, szczególnie dotyczy to bocznych obrońców, którzy pieczołowicie zaopiekowali sic Bujakiem, nie pozwalając mu na rozwinięcie szyb kości. Po przerwie zaczął padać deszcz. Na rozmiękłym boisku oba zespoły nie wytrzymały kondycyjnie i gra stała się mnie ciekawa.
Źródło: Echo Krakowa nr 187 z 21 sierpnia 1978

"BŁĘKITNI — CRACOVIA 2:1 (2:1)" -
Słowo Ludu

BŁĘKITNI — CRACOVIA 2:1 (2:1)

Artykuł w gazecie Słowo Ludu
Bramki: dla gospodarzy — Batugowski w 14 min. z karnego i Jusza w 37 min., dla gości Bujak w 34 min.

Sędzia J. Krawczyk z Katowic. Widzów 7 tys.

BŁĘKITNI: Śliwa — Trójca. Szpakowski, Batugowski, Wyrąbkiewicz — Cybulski, Lipiński, Kowalski — Szmigiel (od 46 min. Szymański), Judzą, Wrzosek. Żółta kartka: Cybulski Błękitni 64 min.

Pojedynek dwóch beniaminków II ligi zakończył się ciężko wy wałczonym zwycięstwem gospodarzy. Tylko w pierwszej połowie Kielczanie grali bojowo j z polotem. Dość szybko też zdobyli prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul na Cybulskim. Rutynowany kapitan drużyny kieleckiej nie zmarnował szansy. Kiedy oczekiwano raczej na drugą bramkę kielczan, goicie otrzymali niespodziewany prezent od Śliwy, który dziecinnie łatwą piłkę posłaną w kierunku bramki przez Bujaka przepuścił między nogami. W cztery minuty później, goście jakby się trochę chcieli zrewanżować. Ich obrońcy popełnili prosty błąd 1 to już wystarczyło sprytnemu Juszy.

W drugiej połowie oglądaliśmy już zupełnie inny mecz. Kielczanie, których atak składał się już teraz tylko z jedynego Juszy (po nieszczęśliwej zmianie na prawym skrzydle i słabej grze lewoskrzydłowego) dali zepchnąć się do obrony. Goście przeważali dość wyraźnie, ale również opadli z sił i nie mogli się zdobyć na skuteczny atak. Kiedy sędzia dał sygnał do zakończenia gry wszyscy kibice drużyny kieleckiej odetchnęli z ulgą.
Źródło: Słowo Ludu 21 sierpnia 1978

Mecze sezonu 1978/79

Szombierki Bytom 1978-07-23 Cracovia - Szombierki Bytom 0:1  Wawel Kraków 1978-07-26 Cracovia - Wawel Kraków 1:2  Star Starachowice 1978-07-30 Cracovia - Star Starachowice 5:0  Polonia Warszawa 1978-08-02 Cracovia - Polonia Warszawa 1:0  Raków Częstochowa 1978-08-06 Raków Częstochowa - Cracovia 3:0  Concordia Piotrków Trybunalski 1978-08-16 Cracovia - Concordia Piotrków Trybunalski 0:0  Błękitni Kielce 1978-08-20 Błękitni Kielce - Cracovia 2:1  Siarka Tarnobrzeg 1978-08-26 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:0  Polonia Bytom 1978-09-02 Cracovia - Polonia Bytom 0:0  RKS Ursus 1978-09-10 RKS Ursus - Cracovia 2:1  GKS Tychy 1978-09-23 Cracovia - GKS Tychy 0:2  Wisłoka Dębica 1978-10-01 Wisłoka Dębica - Cracovia 3:0  Górnik Zabrze 1978-10-08 Cracovia - Górnik Zabrze 1:4  Motor Lublin 1978-10-15 Motor Lublin - Cracovia 2:0  Wisła Kraków 1978-10-26 Cracovia - Wisła Kraków 3:2  Radomiak Radom 1978-10-29 Cracovia - Radomiak Radom 1:0  Stal Stalowa Wola 1978-11-05 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:1  Avia Świdnik 1978-11-12 Cracovia - Avia Świdnik 3:0  Resovia Rzeszów 1978-11-19 Resovia Rzeszów - Cracovia 0:0  Cracovia_herb 1979 Trening Noworoczny  Wisła Kraków 1979-01-14 Wisła Kraków - Cracovia 5:0  Korona Kielce 1979-02-25 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Energie Cottbus 1979-03-01 Energie Cottbus - Cracovia 1:1  Energie Cottbus 1979-03-02 Energie Cottbus - Cracovia 4:6  Star Starachowice 1979-03-18 Star Starachowice - Cracovia 2:0  Polonia Warszawa 1979-03-25 Polonia Warszawa - Cracovia 1:1  Raków Częstochowa 1979-04-01 Cracovia - Raków Częstochowa 3:0  Concordia Piotrków Trybunalski 1979-04-08 Concordia Piotrków Trybunalski - Cracovia 2:1  Błękitni Kielce 1979-04-14 Cracovia - Błękitni Kielce 0:0  Siarka Tarnobrzeg 1979-04-21 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 1:2  RKS Ursus 1979-04-29 Cracovia - RKS Ursus 1:0  GKS Tychy 1979-05-05 GKS Tychy - Cracovia 0:0  Wisłoka Dębica 1979-05-09 Cracovia - Wisłoka Dębica 2:0  Górnik Zabrze 1979-05-12 Górnik Zabrze - Cracovia 3:1  Motor Lublin 1979-05-19 Cracovia - Motor Lublin 2:0  Radomiak Radom 1979-05-27 Radomiak Radom - Cracovia 3:1  Stal Stalowa Wola 1979-06-02 Cracovia - Stal Stalowa Wola 2:0  Avia Świdnik 1979-06-10 Avia Świdnik - Cracovia 1:1  Resovia Rzeszów 1979-06-17 Cracovia - Resovia Rzeszów 1:0