1979-05-09 Prokocim Kraków - Cracovia II 3:1

"Kolejna wygrana piłkarzy Cracovii" -

Kolejna wygrana piłkarzy Cracovii

Artykuł w Echu Krakowa
Kolejne cenne punkty wywalczyli piłkarze Cracovii wygrywając w strugach padającego deszczu z Wisłoką. Ataki na bramkę przeciwników sunęly bez przerwy, jednak w pierwszej połowie spotkania pomimo kilku dobrych sytuacji utrzymał się wynik bezbramkowy. Po przerwie na zupełnie rozmiękłe boisko wbiegły obydwa zespoły bez zmian. W dalszym ciągu stroną atakującą byli krakowianie. W 60 min. spotkania po silnym strzale Bujaka słupek uratował gości od utraty bramki. W chwilę później w zamieszaniu pod bramkowym Konieczny strzelił gola, jednak sędzia bramki nie uznał ponieważ jeden z zawodników gospodarzy znajdował się na spalonym. Na 15 min. przed końcem spotkania przy biernej postawie obrońców Wisłoki prowadzenie dla Cracovii uzyskał Dybczak, a tuż przed końcowym gwizdkiem na 2:0 wynik podwyższył Liszka.
W zespole gospodarzy wyróżnili się Dybczak, Liszka i Bujak. Szkoda, że krakowianie nie zdecydowali się na oddanie większej ilości strzalów na bramkę Wisłoki, bo w takich warunkach jakie panowały podczas meczu wszystkie strzały, które szły w światło bramki były niebezpieczne. W drużynie Wisłoki wyróżniał się jedynie bramkarz Piasecki, znakomicie grajacy na przed polu.
Źródło: Echo Krakowa nr 102 z 10 maja 1979

"Dwa punkty piłkarzy Cracovii" -

Dwa punkty piłkarzy Cracovii

Artykuł w Dzienniku Polskim
Trwa dobra passa piłkarzy Cracovii. Wczoraj w spotkaniu z Wisłoką Dębica, Cracovia wygrała 2:0 (0:0), przy czym przez caly mecz gospodarze zdecydowanie przeważali.
Ulewny deszcz, jaki w niedziele padał w Krakowie, rozmiękczył boisko, gra była więc trudna. - wiele w niej przypadkowości i niezamierzonych kiksów. W tych błotnistych warunkach wyraźnie lepiej dawali sobie radę piłką zawodnicy Cracovii, którzy tym zademonstrowali kilka ciekawych akcji, a przede wszystkim trochę wiecej skuteczności. Przez większą część meczu gra toczyła się pod bramką Wisłoki, jej obrońcy z trudem powstrzymywali akcje krakowian.
Źródło: Dziennik Polski nr 89 z 23 kwietnia 1979

"Cracovia— Wisłoka 2:0" -
Gazeta Południowa

Cracovia— Wisłoka 2:0

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Podczas padającego deszczu, na rozmokłym boisku walczyły wczoraj w Krakowie o II-ligowe punkty: Cracovia j Wisłoka Dębica. Zasłużone zwycięstwo odnieśli krakowianie, zwyciężając 2:0 (0:0).

Goście od pierwszych minut grali wzmocnioną defensywą, atakując tylko sporadycznie. "Pasiaki” od pierwszych minut osiągnęły sporą przewagę, ale przez długie minuty nie dawała ona żadnego rezultatu. Przewaga Cracovii wzrasta po przerwie, gospodarze nie schodzą niemal z połowy rywala. W 60 min. po strzale najgroźniejszego wczoraj napastnika Cracovii — Bujaka piłka trafia w słupek. W 70 min. sędzia Strociak z Opola słusznie nie uznaje bramki dla Cracovii, gdyż Bujak był na spalonym. W 74 min. obrońcy Wisłoki, zastawili nieudaną pułapkę ofsajdową, odbitą piłkę otrzymał Dybciak i nieatakowany przez nikogo z bliskiej odległości u- mieścił ją w siatce. Po tej bramce przez kilka minut atakuje Wisłoka, najlepszą sytuację zmarnował Janus strzelając z 16 m obok słupka. W ostatnich sekundach meczu po szybkiej akcji Bujak — Konieczny — Liszka, ten ostatni podwyższa na 2:0.

CRACOVIA: Szczerba — Wójtowicz, Bielewicz, Turecki, Surma — I.iszka, Niemiec (od 85 min. Podsiadło), Dybczak — Gacek (od 82 min. Grzesiak), Konieczny, Bujak.

WISŁOKA: Piasecki — Drzyzga, J. Będryj, Płodzień. Parocha — Benesz, Janas, Mosior — Wieczorek. Gąsior, A. Bedryj (od 65 min. Cebula).
Źródło: Gazeta Południowa nr 193 z 10 maja 1979

Mecze sezonu 1978/79

Szombierki Bytom 1978-07-23 Cracovia - Szombierki Bytom 0:1  Wawel Kraków 1978-07-26 Cracovia - Wawel Kraków 1:2  Star Starachowice 1978-07-30 Cracovia - Star Starachowice 5:0  Polonia Warszawa 1978-08-02 Cracovia - Polonia Warszawa 1:0  Raków Częstochowa 1978-08-06 Raków Częstochowa - Cracovia 3:0  Concordia Piotrków Trybunalski 1978-08-16 Cracovia - Concordia Piotrków Trybunalski 0:0  Błękitni Kielce 1978-08-20 Błękitni Kielce - Cracovia 2:1  Siarka Tarnobrzeg 1978-08-26 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:0  Polonia Bytom 1978-09-02 Cracovia - Polonia Bytom 0:0  RKS Ursus 1978-09-10 RKS Ursus - Cracovia 2:1  GKS Tychy 1978-09-23 Cracovia - GKS Tychy 0:2  Wisłoka Dębica 1978-10-01 Wisłoka Dębica - Cracovia 3:0  Górnik Zabrze 1978-10-08 Cracovia - Górnik Zabrze 1:4  Motor Lublin 1978-10-15 Motor Lublin - Cracovia 2:0  Wisła Kraków 1978-10-26 Cracovia - Wisła Kraków 3:2  Radomiak Radom 1978-10-29 Cracovia - Radomiak Radom 1:0  Stal Stalowa Wola 1978-11-05 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:1  Avia Świdnik 1978-11-12 Cracovia - Avia Świdnik 3:0  Resovia Rzeszów 1978-11-19 Resovia Rzeszów - Cracovia 0:0  Cracovia_herb 1979 Trening Noworoczny  Wisła Kraków 1979-01-14 Wisła Kraków - Cracovia 5:0  Korona Kielce 1979-02-25 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Energie Cottbus 1979-03-01 Energie Cottbus - Cracovia 1:1  Energie Cottbus 1979-03-02 Energie Cottbus - Cracovia 4:6  Star Starachowice 1979-03-18 Star Starachowice - Cracovia 2:0  Polonia Warszawa 1979-03-25 Polonia Warszawa - Cracovia 1:1  Raków Częstochowa 1979-04-01 Cracovia - Raków Częstochowa 3:0  Concordia Piotrków Trybunalski 1979-04-08 Concordia Piotrków Trybunalski - Cracovia 2:1  Błękitni Kielce 1979-04-14 Cracovia - Błękitni Kielce 0:0  Siarka Tarnobrzeg 1979-04-21 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 1:2  RKS Ursus 1979-04-29 Cracovia - RKS Ursus 1:0  GKS Tychy 1979-05-05 GKS Tychy - Cracovia 0:0  Wisłoka Dębica 1979-05-09 Cracovia - Wisłoka Dębica 2:0  Górnik Zabrze 1979-05-12 Górnik Zabrze - Cracovia 3:1  Motor Lublin 1979-05-19 Cracovia - Motor Lublin 2:0  Radomiak Radom 1979-05-27 Radomiak Radom - Cracovia 3:1  Stal Stalowa Wola 1979-06-02 Cracovia - Stal Stalowa Wola 2:0  Avia Świdnik 1979-06-10 Avia Świdnik - Cracovia 1:1  Resovia Rzeszów 1979-06-17 Cracovia - Resovia Rzeszów 1:0