R. Wrześniak
Tyrka

1984-11-04 Cracovia II - Wanda Kraków 1:0

Tempo

Gospodarze zaledwie zremisowali, choć już w pierwszej połowie przy zdecydowanej postawie w sytuacjach podbramkowych mogli zdobyć nie jeden, a trzy gole. W sytuacjach "sam na sam" z Wojciechowskim nie trafili do bramki Gruszewski, Brzeszczyński, Węglarz. Wreszcie udało się to Wyciślikowi.
W tym okresie mecz mógł się podobać. Po przerwie gra stałą się nudna, a piłkarze Korony bardziej dbali o utrzymanie wyniku, niż zdobycie następnych bramek, w takiej sytuacji, po jednym z nielicznych ataków gości, Kasperek wyrównał. Wcześniej Graba trafił piłką w poprzeczkę bramki gości.
Źródło: Tempo

"Można było wygrać" -
Słowo Ludu

Można było wygrać

Artykuł w Słowie Ludu (Kielce)
Piłkarze Korony nie wykorzystali szansy zdobycia dwóch punktów w meczu ze słabo grającą Cracovią. Kiedy Wyciślik ładnym strzałem z pola karnego uzyskał prowadzenie dla gospodarzy, nikt nie przypuszczał, że Korona może stracić punkt, od początku spotkania kielczanie zdecydowanie przeważali, a tylko nieudolność strzelecka Węglarza i Brzeszczyńskiego pozwoliła gościom, tak długo utrzymywać rezultat bezbramkowy. Pomocnicy i napastnicy Korony dużo strzelali, ale nie potrafili zaskoczyć szczęśliwie broniącego Wojciechowskiego. Po przerwie gospodarze grali dobrze jeszcze tylko przez kilka minut i w tym czasie dwa razy bilski zdobycia gola był Molenda. Z minuty na minutę coraz odważniej poczynali sobie krakowianie, a jedną z ich szybkich akcji celnym strzałem wykończył młody Kasperek. Po utracie bramki Korona grała bardzo nerwowo. W jej szeregach nie było piłkarza, który potrafiłby zmobilizować kolegów, uporządkować grę zespołu.
Źródło: Słowo Ludu nr 263 z 5 listopada 1984

"Strzelili gola na wyjeździć!" -

Strzelili gola na wyjeździć!

Artykuł w Gazecie Krakowskiej
Piłkarze Cracovii przerwali wreszcie złą passę i zdobyli punkt w Kielcach w meczu z Koroną, remisując 1:1 (0:1). Był to słaby pojedynek, w którym początkowo przeważała Korona. Niemniej w 37 min. Cracovia była o krok od zdobycia gola, strzał Graby trafił w poprzeczkę. W 4 minuty później Wyciślik uzyskał prowadzenie dla gospodarzy.

Po przerwie gra stała się nieciekawa, Korona broniła 1-bramkowej przewagi, krakowianie atakowali 1 w 69 min. nieco wcześniej wprowadzony Kasperek wyrównał na 1:1.

CRACOVIA: Wojciechowski — Bentkowski, Dybczak. Zawadziński, Podsiadło — Osoba (Cisowski), Bzukała. Graba, Kuć (Kasperek) —.Wcześniak, Tyrka. Żółte kartki: Miśkowiec (Korona) i Bzukała.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 264 z 5 listopada 1984

"Szczęśliwa ręka trenera J. Warchali?" -

Szczęśliwa ręka trenera J. Warchali?

KORONA Kielce — CRACOYIA 1—1 (0—0). Bramki zdobyli: dla gospodarzy — Wyciślik w 41 min., dla gości Kasperek w 69 min. Sędziował: D. Stawicki z Rzeszowa. Żółte kartki: Misio-wiec (Korona) i Bzukała (Cracovia).

CRACOVIA: Wojciechowski — Podsiadło. Dybczak, Zawadziński, Bentkowski — Bzukała, Kuć (od 64 min. Kasperek), Osoba (od 80 min. Cisowski), Wcześniak — Graba, Tyrka.

Udanie zadebiutował w roli trenera „pasiaków” Jerzy Warchala. Po serii porażek i słabych występów jego podopieczni zdołali uzyskać remis na trudnym kieleckim terenie. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak takiego rezultatu. Gospodarze zepchnęli krakowian do głębokiej defensywy, raz po raz goszcząc pod bramką Wojciechowskiego. Jednak tylko Wyciślikowi udało się umieścić piłkę w siatce. Po przerwie do bardziej zdecydowanych ataków przeszli goście i to z dobrym efektem. Wprowadzony na boisko, za Kucia, Kasperek ładnym strzałem zdobył wyrównanie.
Źródło: Echo Krakowa nr 218 z 5 listopada 1984

Mecze sezonu 1984/85

Limanovia Limanowa 1984-07-23 Limanovia - Cracovia 0:3  Egyesület Eger 1984-08-04 Cracovia - Egyesület Eger 2:1  MŠK Žilina 1984-08-06 Cracovia - TJ Žilina 2:0  Polonia Bytom 1984-08-11 Polonia Bytom - Cracovia 0:0  Avia Świdnik 1984-08-18 Cracovia - Avia Świdnik 2:0  Stal Rzeszów 1984-08-25 Stal Rzeszów - Cracovia 2:2  Hutnik Kraków 1984-09-02 Cracovia - Hutnik Kraków 0:0  Włókniarz Pabianice 1984-09-05 Włókniarz Pabianice - Cracovia 0:2  Błękitni Kielce 1984-09-08 Błękitni Kielce - Cracovia 0:0  Start Łódź 1984-09-16 Cracovia - Start Łódź 0:0  Igloopol Dębica 1984-09-22 Igloopol Dębica - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 1984-09-26 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:0  Stal Mielec 1984-09-30 Stal Mielec - Cracovia 3:0  Resovia Rzeszów 1984-10-07 Cracovia - Resovia Rzeszów 0:1  Stal Stalowa Wola 1984-10-21 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:0  Korona Kielce 1984-11-04 Korona Kielce - Cracovia 1:1  Włókniarz Pabianice 1984-11-11 Cracovia - Włókniarz Pabianice 0:1  Concordia Knurów 1984-11-18 Górnik Knurów - Cracovia 2:0  Lech Poznań 1984-11-21 Cracovia - Lech Poznań 1:2  Polonia Warszawa 1984-11-25 Cracovia - Polonia Warszawa 1:2  Cracovia_herb 1985 Trening Noworoczny  Wisła Kraków 1985-01-27 Wisła Kraków - Cracovia 4:0  Wisła Kraków 1985-02-23 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Stal II Mielec 1985-02-27 Cracovia - Stal II Mielec 2:1  Igloopol Dębica 1985-03-07 Cracovia - Iglopol Dębica 3:1  Polonia Bytom 1985-03-17 Cracovia - Polonia Bytom 2:2  Avia Świdnik 1985-03-22 Avia Świdnik - Cracovia 3:0  Stal Rzeszów 1985-03-31 Cracovia - Stal Rzeszów 0:1  Hutnik Kraków 1985-04-06 Hutnik Kraków - Cracovia 2:0  Błękitni Kielce 1985-04-14 Cracovia - Błękitni Kielce 3:1  Start Łódź 1985-04-21 Start Łódź - Cracovia 1:2  Igloopol Dębica 1985-04-28 Cracovia - Igloopol Dębica 0:2  Jagiellonia Białystok 1985-05-04 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0  Stal Mielec 1985-05-12 Cracovia - Stal Mielec 1:2  Resovia Rzeszów 1985-05-18 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 1985-05-25 Cracovia - Stal Stalowa Wola 0:4  Korona Kielce 1985-06-01 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Włókniarz Pabianice 1985-06-09 Włókniarz Pabianice - Cracovia 2:0  Concordia Knurów 1985-06-16 Cracovia - Górnik Knurów 0:0  Polonia Warszawa 1985-06-23 Polonia Warszawa - Cracovia 1:2