Jerzy Pilch

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jerzy Pilch

Jerzy Pilch.jpg

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Jerzy Pilch
Urodzony(a) 10 sierpnia 1952, Wisła
Wiek 67 l.

Jerzy Pilch, prozaik i publicysta, laureat nagrody NIKE, w październiku 2003 roku w tygodniku Polityka wykazał się swą miłością do "Pasów" pisząc: - Nadzieja moja, że dożyję wydarzeń zasadniczych i fundamentalnych, to znaczy, że dożyję pierwszoligowych meczów Cracovii z Wisłą, Legią, Górnikiem, Polonią, wzmaga się i staje rzeczywista. Jak wzbierać we mnie zacznie rzeczywista nadzieja na grę Cracovii w europejskich pucharach, znaczyć to będzie, że świat - pomimo licznych perypetii i zachwiań - zmierza jednak ku powszechnemu dobru i szczęściu ludzkości i człowiek ze spokojem będzie mógł zamknąć oczy".


Urodził się 10 sierpnia 1952 roku w Wiśle. Z początku uniwersytecki polonista, wybrał jednak praktykowanie literatury. Wierną publiczność zdobył sobie w stanie wojennym jako autor niezwykle zabawnych, satyrycznych felietonów literackich czytanych na spotkaniach krakowskiego czasopisma mówionego "Na Głos".

Stał się jednym z najpopularniejszych autorów "Tygodnika Powszechnego", "Polityki", a obecnie "Dziennika", gdzie pełni rolę stałego felietonisty.
Żródło: www.cracovia.pl

Zobacz też

Linki zewnętrzne