Marcin Sadko

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Marcin Sadko

Marcin Sadko.jpg

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Marcin Sadko
Urodzony(a) 21 lutego 1976, Kraków
Wiek 48 l.


Marcin Sadko w roli pierwszego trenera Cracovii

Marcin Sadko urodził się 21 lutego 1976 w Krakowie.

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (Dyplom – Trener Klasy Drugiej Piłki Nożnej - czerwiec 2000r.) oraz Szkoły Trenerów PZPN przy Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie (Dyplom – Trener Klasy Pierwszej Piłki Nożnej / Dyplom UEFA A - czerwiec 2007r.). W roku 2012 ukończył studia podyplomowe uzyskując tytuł "Menedżer Sportu".

Jako zawodnik grał w LKS Niedźwiedź (III liga), CKS Warta Chicago (Major Division National Soccer League), MKS Alwernia (IV liga), RKS Garbarnia (V i III liga), LKS Lotnik Kryspinów (VI liga, Krakowska Ekstraklasa Futsalu) oraz Cracovia Kraków (I liga oldbojów).


W sztabie szkoleniowym MKS Cracovia SSA asystent Wojciecha Stawowego odpowiedzialny za bank informacji drużyn przeciwnych, II trener za kadencji Stefana Białasa oraz trener asystent za Stefana Majewskiego, a także II trener za kadencji Artura Płatka. Następnie pełnił funkcję trenera koordynatora ds. szkolenia młodzieży, II trenera MESA oraz dyrektora sportowego MKS Cracovia SSA. W przeszłości trener grup młodzieżowych. W 2002 r. jako trener wraz z drużyną LKS Lotnik Kryspinów awansował do wyższej klasy rozgrywkowej sezonu 2001/2002. W 2008 r. jako trener wraz z drużyną MKS Cracovia SSA zdobył brązowy medal w Mistrzostw Polski MESA U-21 sezonu 2007/2008. Od 1 lipca 2009 jako pierwszy trener prowadził zespół Młodej Ekstraklasy MKS Cracovia SSA - funkcję tę sprawował do 12 stycznia 2011 roku.

W listopadzie 2008 w dwóch meczach zastąpił karnie zawieszonego przez władze ligi pierwszego trenera Artura Płatka. Kierowana przez Marcina Sadko drużyna odniosła jedno zwycięstwo (2:0) i jeden remis (0:0).

Pod koniec października 2010 r. przez 3 dni pełnił funkcję tymczasowego trenera I zespołu MKS Cracovia SSA zastępując Rafała Ulatowskiego. Pod jego wodzą Cracovia rozegrała jedno spotkanie ligowe z Polonia Bytom zakończone porażką (0:1).


W maju 2015 roku rozpoczął współpracę z trenerem Mirosławem Hajdo w RKS Garbarnia Kraków, gdzie podczas trzech sezonów RKS Garbarnia Kraków wygrała 3 razy rozgrywki ligowe i awansowała z III ligi na zaplecze Ekstraklasy po 44 latach przerwy.

Sadko - trenerem tymczasowym

"Marcin Sadko trenerem tymczasowym" -
Sportowe Tempo

Marcin Sadko trenerem tymczasowym

Dotychczasowy trener Młodej Cracovii, Marcin Sadko będzie tymczasowym szkoleniowcem Pasów. Poprowadzi również drużynę Pasów w sobotnim meczu z Polonią Bytom (godz. 17). - Sytuacja jest ciężka, ale musimy z niej wyjść obronną ręką - mówi Sadko, który awaryjnie prowadził już pierwszy zespół i to szczęśliwą ręką.

34-letni trener poprowadził dzisiejszy trening zespołu, a mu w tym pomagał m.in. dyrektor sportowy Klubu, Tomasz Rząsa. Klub cały czas prowadzi rozmowy z kandydatami do objęcia posady pierwszego trenera Cracovii.


- Byłem zaskoczony nominacją. Miło mi, że mam możliwość pracowania z pierwszą drużyną. Byłem zaskoczony tym, że będę uczestniczył w dzisiejszym treningu jako pierwszy trener. Jestem szkoleniowcem Młodej Cracovii i to jest moja drużyna. W obecnej sytuacji pomagam jako trener pierwszemu zespołowi. Sytuacja jest ciężka, ale musimy z niej wyjść obronną ręką. Będę chciał w tym pomóc. Wszystko jest jednak w głowach i nogach zawodników. Są profesjonalistami, wobec tego mobilizacja wewnętrzna musi być na wysokim poziomie.

Sadko nie będzie debiutował w roli szkoleniowca Pasów. - Prowadziłem dwa mecze za kadencji trenera Artura Płatka, gdy ten nie mógł zasiąść na ławce rezerwowych. Zremisowaliśmy wtedy 0:0 z Arką Gdynia i wygraliśmy 2:0 z Górnikiem Zabrze - przypomina. - Teraz motywacją dla zawodnika jest przede wszystkim osiemnastka meczowa i podstawowy skład. Jeżeli ktoś dostaje szansę gry, musi ją wykorzystać. Myślę, że ci gracze, którzy dostaną szansę, nie zawiodą.

Sadce pomaga Tomasz Rząsa: - Dyrektor sportowy jest jak najbardziej osobą, która jest w stanie pomóc tej drużynie. Ma bardzo duże doświadczenie zdobyte na poziomie europejskim, a przede wszystkim jest wychowankiem Cracovii. Jemu również bardzo zależy na tym, aby drużyna podniosła się po tych porażkach. Każda pomoc cieszy.

DG/cracovia.pl
Źródło: Sportowe Tempo 28 października 2010 [1]Poprzednik
Rafał Ulatowski
Pierwszy Trener przez 3 dni
28 października 2010 - 30 października 2010
Następca
Jurij Szatałow