Rafał Ulatowski

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rafał Ulatowski

Rafał Ulatowski.jpg

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Rafał Ulatowski
Urodzony(a) 26 stycznia 1973, Łódź
Wiek 51 l.

Rafał Ulatowski urodził się 26 stycznia 1973 w Łodzi. Były piłkarz Łódzkiego KS (1991 - 1992), Bałtyku Gdynia (1992 - 1994) oraz klubów islandzkich.

Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, posiada licencję trenerską UEFA Pro (2005).

Były trener juniorów Łódzkiego Klubu Sportowego. Uczestnik staży szkoleniowych w takich klubach jak Chelsea F.C. (2003), Glasgow Rangers (2004) oraz Tottenham Hotspur (2006). Od października 2006 II trener zagłębia Lubin (asystent Czesława Michniewicza), a następnie od 10.2007 I trener tego zespołu. W lipcu 2008 został mianowany asystentem selekcjonera reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera. 8 stycznia 2009 roku został trenerem GKS Bełchatów, zastępując na tym stanowisku Pawła Janasa. Funkcję tę pełnił do końca sezonu 2009/10. 28 maja 2010 objął stanowisko trenera pierwszej drużyny Cracovii. Zwolniony 27 października 2010 r. z powodu niezadowalającej zdobyczy punktowej po 10 kolejkach Ekstraklasy.

Po odejściu z Cracovii zajął się komentowaniem meczów dla Canal+, a następnie po roku przerwy (9 listopada 2011) wrócił do pracy trenerskiej w Ekstraklasie obejmując Lechię Gdańsk, z której został zwolniony po zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2011/12.


Bilans Cracovii za kadencji Rafała Ulatowskiego

W ekstraklasie średnio 0,4 pkt/mecz.

Bilans w oficjalnych rozgrywkach

Bilans w ekstraklasie


Informacje klubowe

"ULATOWSKI TRENEREM, RZĄSA DYREKTOREM SPORTOWYM!" -
Cracovia.pl

ULATOWSKI TRENEREM, RZĄSA DYREKTOREM SPORTOWYM!

Pierwsza drużyna Cracovii pozostawała bez trenera zaledwie przez kilka dni. W poniedziałek rozwiązano za porozumieniem stron kontrakt z Orestem Lenczykiem, a już dziś MKS Cracovia SSA zatrudniła nowego szkoleniowca! Piłkarzy „Pasów” w sezonie 2010/11 poprowadzi Rafał Ulatowski, który związał się z naszym Klubem dwuletnią umową.

Wzbogaciliśmy się również o funkcję dyrektora sportowego, którym został Tomasz Rząsa, dotychczasowy pełnomocnik prezesa ds. sportowych.

O godzinie 15 odbyła się oficjalna konferencja prasowa z udziałem prezesa Cracovii, prof. Janusza Filipiaka. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli również: nowy trener i nowy dyrektor sportowy Pasów.
Źródło: Cracovia.pl 28 maja 2010 [1]


"Rafał Ulatowski: Dałem wszystko to, co potrafiłem" -
Cracovia.pl

Rafał Ulatowski: Dałem wszystko to, co potrafiłem

Rafał Ulatowski nie jest już trenerem Cracovii. Oto, co szkoleniowiec powiedział na konferencji prasowej po meczu z Lechem Poznań (1:4):

- Dałem wszystko to, co potrafiłem, W każdej minucie mojej przygody z Cracovią myślałem, że będzie lepiej. Nie to miejsce, nie ten czas. Strasznie mi przykro, bo trafiłem do klubu, który jest czymś więcej niż tylko klubem sportowym. To ogromna historia, kapitalny stadion i żywiołowi kibice. Nie chcę wnikać w to, dlaczego nie wyszło. Zebrałem kapitalną lekcję życia z doświadczeń i współpracy z ciekawymi ludźmi, a za takiego uważam profesora Filipiaka. Przegrałem, nie jest to miłe doświadczenie, ale porażki czegoś nas uczą.

- Jeżeli pracuje się codziennie z piłkarzami, podchodzi się zbyt emocjonalnie i czasami nie widzi się niedoskonałości. Chce się być jak najlepszym, jak najbardziej zaangażowanym. Na pewno będę o tym bardzo dużo myślał, bo zawaliłem, poniosłem porażkę.

- Co mogę doradzić mojemu następcy? To, żeby miał serce do piłkarzy i żeby w odpowiednich momentach nie bał się zareagować tak, jak powinien – po męsku.

- Porażka ma jednego ojca, wtedy trener zawsze jest na ustach wszystkich. Nie powiem, że jeden, drugi, piąty, czy dziesiąty zawodnik zawalił, bo tak trzeba było powiedzieć na początku, kiedy obejmowałem tę posadę i widziałem pewne rzeczy. Wierzyłem jednak strasznie w swoje umiejętności i w to, że będę mógł wykrzesać z tych piłkarzy coś więcej, niż do tej pory. Dlatego przyszedłem do Cracovii. Nie bałem się tego, że jest to zespół, który balansował na miejscach dających utrzymanie. Cały czas wierzyłem, że będę w stanie znaleźć z piłkarzami wspólny język, że będę w stanie nauczyć ich pewnych rzeczy, których nie będziemy się wstydzić.

- W każdej chwili będę mógł spojrzeć wam prosto w oczy, bo ja od siebie dałem wszystko. To była lekcja życia, z której pewnie wyciągnę wnioski.
Źródło: Cracovia.pl 27 października 2010 [2]


Poprzednik
Orest Lenczyk
Pierwszy Trener przez 153 dni
28 maja 2010 - 27 października 2010
Następca
Marcin Sadko