Mirosław Hajdo

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mirosław Hajdo

Mirosław Hajdo.jpg

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Mirosław Hajdo
Urodzony(a) 3 sierpnia 1970, Tarnów
Wiek 53 l.

Mirosław Hajdo urodził się 3 sierpnia 1970r. w Tarnowie.

Skończył gdański AWF w 1995r., nauczyciel wf oraz trener I klasy w 2006r. Pomocnik trenerów bez własnych doświadczeń w klubach takich jak Pogórze Pleśna, Tarnovia, krakowska Garbarnia, Górnik Wieliczka, Prądniczanka, Tramwaj.
Jako szkoleniowiec wiosną 2003r. w Dalinie Myślenice, a poza tym od 1998r. w Cracovii. Wraz z Kwiatkowskim, jako asystenci Bahra, po jego rezygnacji przejęli zespół w końcówce rozgrywek maja 2002r.
W 2005r. wraz z juniorami młodszymi wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Polski. W lutym 2006r. został asystentem Mikulskiego.
30 maja 2006r. przestał pełnić funkcję asystenta trenera pierwszej drużyny Cracovii. Następnie przez dwa sezony trenował zawodników Kolejarza Stróże, a później w sezonie 2009/10 piłkarzy Resovii Rzeszów. We wrześniu 2010 objął posadę szkoleniowca I-ligowego Bruk-Betu Nieciecza. Na początku maja 2011 podał się do dymisji. Trenował także Przebój Wolbrom i Chojniczankę Chojnice.

Informacja o objęciu Cracovii - 2014 r.

"Mirosław Hajdo nowym trenerem Cracovii" -
Sportowe Tempo

Mirosław Hajdo nowym trenerem Cracovii

Mirosław Hajdo dzisiaj został przedstawiony jako nowy trener Cracovii. Były szkoleniowiec Sandecji Nowy Sącz zastąpił Wojciecha Stawowego.

44-letni trener w przeszłości miał już okazje pracować przy Kałuży. W 2002 roku prowadził III-ligową Cracovię wspólnie z Włodzimierzem Kwiatkowskim, a w 2006 roku był asystentem Albina Mikulskiego.

Mirosław Hajdo zanim rozpoczął prace trenerską był czynnym piłkarzem. Występował m.in. w Garbarni Kraków, Górniku Wieliczka oraz Tarnovii.

- Cel jest jasny, jest nim utrzymanie drużyny w T-Mobile Ekstraklasie. Z Cracovią jestem związany od dawna, nawet gdy mnie tutaj nie było, to zawsze o niej ciepło myślałem. Cracovię zawsze miałem i mam w sercu - powiedział na konferencji prasowej Mirosław Hajdo.

W sztabie Cracovii nastąpiła jeszcze jedna zmiana - nowym trenerem przygotowania fizycznego został Paweł Żychowicz.


PS/cracovia.pl
Źródło: Sportowe Tempo 13 maja 2014 [1]


Hajdo znowu w Cracovii

"Mirosław Hajdo nowym szefem szkolenia w Akademii Cracovii. Powrót do klubu po siedmioletniej przerwie" -
gazetakrakowska.pl

Mirosław Hajdo nowym szefem szkolenia w Akademii Cracovii. Powrót do klubu po siedmioletniej przerwie

51-letni Mirosław Hajdo, były trener małopolskich klubów piłkarskich, objął funkcję szefa szkolenia w Akademii Cracovii. Powrócił do klubu przy ul. Kałuży po siedmioletniej przerwie.

Hajdo jest związany z "Pasami" od dłuższego czasu. W latach 1998-2006 pracował tam jako trener juniorów, koordynator ds. młodzieży, asystent trenera i - krótko (z Włodzimierzem Kwiatkowskim) w 2002 roku oraz samodzielnie w 2006 roku - pierwszy szkoleniowiec (w 2003 roku zaliczył półroczny pobyt) w Dalinie Myślenice).

Powrócił do Cracovii w 2014 roku (był jej trenerem w ostatnich czterech meczach ekstraklasy), wcześniej prowadząc Alwernię, Kolejarza Stróże, Kmitę Zabierzów, Resovię, Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, Przebój Wolbrom, Chojniczankę Chojnice i Sandecję Nowy Sącz. Po rozstaniu z Cracovią w 2014 roku objął Garbarnię, której był szkoleniowcem przez ponad cztery lata. Po kilku miesiącach przerwy objął Motor Lublin, w którym pracował przez półtora roku, do grudnia 2020 roku.

Jak informuje cracovia.pl, zadaniem Hajdo "będzie sprawowanie pieczy nad procesem kształcenia młodych zawodników w najstarszych grupach, szczególnie U-18 i U-17". Usystematyzowana droga szkolenia według odgórnego planu, koordynowanego przez nowego szefa szkolenia, "ma zapewnić spójne, kompleksowe funkcjonowanie całej Akademii oraz bazy Cracovia Training Center".
Jacek Żukowski
Źródło: gazetakrakowska.pl 5 września 2021 [2]Poprzednik
Grzegorz Kmita
Pierwszy Trener wraz z Włodzimierzem Kwiatkowskim przez 42 dni
20 maja 2002 - 30 czerwca 2002
Następca
Wojciech Stawowy
Poprzednik
Wojciech Stawowy
Pierwszy Trener przez 21 dni
13 maja 2014 - 02 czerwca 2014
Następca
Robert Podoliński