Sekcja siatkówki mężczyzn

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Informacje

  • Rok założenia: 1926
Siatkarze 1930 r., od lewej: Syom II, Lachmayr, Tokar, Szumiec, Trytko II, Syam I
Mecz Cracovia Wisła 1930 r.
Mecz Cracovia Sokół 1930 r.
Drużyna siatkówki Cracovii 1931 r.
Drużyna siatkówki Cracovii - fragment zawodów między Cracovią i Wisłą - 1931 r.
Drużyna siatkówki Cracovii 1932 r., "Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.gov.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego” [1] ]
Fragment Siatkówka Polonja Cracovia 1932 r.
Drużyna siatkówki Cracovii 1933 r.; stoją od lewej: Stefaniuk, Lochmayer, Seifert, Dudak, Skucha, Trytko
Informacja o zdobyciu przez Cracovią Mistrza Polski w siatkówce w 1933 r.
Drużyna Cracovii, która zdobyła mistrzostwo Polski w siatkówce męskiej w 1935 r., stoją od lewej: Władysław Stefaniuk, Zdzisław Filipkiewicz, Franciszek Dudek, Jan Seifert, Lubowiecki, Edward Skucha, Bronisław Pisz, kierownik drużyny Klein, "Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.gov.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego” [2]
Drużyna Cracovii, która zdobyła mistrzostwo Polski w siatkówce męskiej w 1935 r.
Drużyna Cracovii 1936 r.,od lewej stoją: Kopf, Resich, Filipkiewicz, Kulikowski, Michalski, Toliński, kier. sekcji Tobor

Od czerwca 2005 roku w ramach porozumienia sekcji siatkówki mężczyzn Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Krakowskiej i sekcji siatkówki mężczyzn KS WANDA Kraków powsatał zespoł o nazwie AZS POLITECHNIKA WANDA KRAKÓW.

15 września 2006 r. Rektor Politechniki Krakowskiej prof. Józef Gawlik w imieniu uczelnianego AZS podpisał porozumienia o współpracy z Prezesm najstarszego krakowskiego klubu sportowego MKS Cracovia SSA prof. Januszem Filipiakiem, na mocy którego zespół siatkówki mężczyn w rozgrywkach III ligi będzie występował pod nazwą AZS Cracovia Politechnika Krakowska.

Zarówno Władze Politechniki Krakowskiej, jak i uczelniany AZS wspólpracujący na co dzień z Centrum Sportu i Rerkreacji Politechniki Krakowskiej skonstruowały plan stworzenia silnego zespołu drugoligowego z aspiracjami awansu do pierwszej ligi - serii B w oparciu o studentów krakowskich szkół wyższych, w szczególności Politechniki Krakowskiej.

Umowa o współpracy pomiędzy AZS Politechnika Krakowska, a Karpacką Spółką Gazowniczą została zawarta do 30 czerwca 2007, na mocy której obie strony będą współpracowały przede wszystkim w zakresie:

  • sponsoringu sekcji siatkówki mężczyzn AZS Cracovia Politechnika Krakowska w sezonie 2006/2007,
  • organizacji XXXI Ulicznego Biegu Sztafetowego Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki,

Po zawarciu porozumienia z MKS Cracovia SSA, współpraca z Zakładem Gazowniczym w Krakowie jest już drugą tego rodzaju umową na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy, która pozwala Klubowi Uczelnianemu AZS Politechniki Krakowskiej na pełną stabilizację organizacyjną i finansową, zarówno w sferze sportu masowego, jak i ligowych zespołów AZS Cracovia Politechnika Krakowska.

Źródło: azs.pk.edu.pl

Zarząd

Kadra szkoleniowa

Trenerem sekcji siatkówki mężczyzn jest Jerzy Piwowar.

Sukcesy

Mistrz Polski: 1933 - w linku informacja prasowa
Mistrz Polski: 1935 - w linku informacja prasowa
Wicemistrz Polski: 1934
III miejsce: 1932
Puchar PZGS (Polski): 1934

Sezon po sezonie

Zobacz też


Linki zewnętrzne