Wariaci przypominają kto jest najstarszy

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Postanowiliśmy przygotować własny plakat jako dopełnienie obchodów Stulecia przygotowanych przez MKS i KS Cracovia - 100 lat obchodzi się cały rok nie tylko jeden dzień.

Jeden z plakatów

Chyba nie ma wątpliwości, że najbardziej znany w Polsce plakat o tematyce sportowej, to plakat przedstawiający chłopca w pasiastej koszulce piszącego kredą na płocie "CRACOVIA PANY". Mając zatem taki skarb należało to koniecznie wykorzystać przy jubileuszu 100-lecia naszego klubu. Cracovia to zupełnie niezwykły klub i chyba dlatego kibicuje mu też duże grono niezwykłych ludzi. Znalazł się zatem niezwykły człowiek który korzystając ze wspaniałego wzorca stworzył nową wersję kultowego plakatu. Plakat jest bardziej współczesny, dopracowany w każdym szczególe. Łączy wspaniałą tradycję ze współczesnością, czyli przedstawia to co my "Pasiacy" kochamy najbardziej, to z czego jesteśmy tacy dumni. Nie ma żadnych wątpliwości, że plakat przejdzie do historii i będzie zajmował miejsce obok pierwowzoru.

Plakat przygotowany przez FC Wariaci 1951 na 100-lecie KS Cracovia

Mamy teraz okazję zobaczyć plakaty na tablicach i słupach reklamowych w Krakowie. Jeżeli zobaczycie kogoś stojącego w takim miejscu z wzrokiem wbitym w jedno miejsce, to nie dziwcie się zbytnio. Dla "Pasiaka" oglądającego coś takiego czas przestaje biec, gwar uliczny nie dochodzi do uszu, a w ich miejsce napływają wspomnienia związane z "Pasami". To znowu działa niezwykła magia Cracovii! Warto zadać sobie odrobinę trudu, odnaleźć ten plakat, zatrzymać się przy nim, przyjrzeć mu się dokładnie, bo plakat na to zasługuje. Warto oczywiście zrobić sobie zdjęcie.

Dziękujemy autorowi plakatu, naszemu przyjacielowi z Freeaction, którego wujek Stanisław Madryga gral w Cracovii w czasie II wojny światowej. Plakat został wydany ze środków własnych, a za pomoc w rozklejaniu dziękujemy MKS Cracovia SSA.

Zobacz też