1930-02-16 Cracovia - Wisła Kraków 5:1: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = Wisła Kraków | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")

|                Link =
|                Skan = [[Grafika:IKC_1930-02-18_44.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Ilustrowany Kuryer Codzienny''  ]]
|      Tytul_artykulu =
|      Tytul_artykulu = Cracovia mistrzem hokejowym okręgu krakowskiego.
|              Autor =
|              Tresc =
{{miejsce na opis}}
Wisła bez inż. Sroubka, Cracovia w komplecie. Już w pierwszej minucie gry zdobywa Wisła z ładnego przeboju Krupy prowadzenie. Cracovia oswaja się powoli z terenem i bierze inicjatywę w swe ręce. — Z dalekiego strzału Ziętkiewicza w 5 minucie uzyskuje Cracovia wyrównanie, by w niedługo potem wskutek błędu bramkarza Wisły Cebulaka uzyskać dalsze 2 bramki.<BR>
Druga tercja przynosi grę spokojną i zupełnie wyrównaną, atak Wisły nie umie się zdobyć na skuteczną akcję. Trzecia tercja prowadzona była w bardzo silnem tempie i trzymała w napięciu około 1.500 widzów Ze strzałów Czesiewicza i Rosiewicza zdobywa Cracovia dalsze 2 bramki, ustalając wynik 5:1. Wynik ten nie odpowiadał rzeczywisetmu okładowi sił. porażkę zawdzięcza Wisła swemu bramkarzowi. Sędziował znakomicie jak zwykle p Osiek, jeden z najlepszych sędziów związkowych.<BR>
Dzięki temu zwycięstwu Cracovia zdobyła mistrzostwo okręgu krakowskiego, uzyskując 10 pkt., drugie miejsce zajął Sokół z 9 pkt., trzecie Wisła 5 pkt., czwarte Makkabi 0 pkt.