1937-07-04 Kraków - Poznań 4:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Kraków


pilka_ico
mecze towarzyskie Kraków
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 4 lipca 1937, 17:30

Reprezentacja Krakowa - Reprezentacja Poznania

4
:
2

(2:1)



Herb_Poznań


Skład:
Pemper
Lasota
Szumilas
Góra
Majeran
Żiżka
Habowski
Artur
Korbas
Szeliga (Hausner)
Zembaczyński


bramki Bramki
Szeliga x2
Habowski (k)
Hausner
Nawrat (k)
Sobkowiak
Skład:
Fontowicz
Fibich
Jakubowski (Ofierzyński)
Lipiak
Danielak
Sobkowiak
Skrzypczak
Nawrat
Geodeta
Kazimierczak
Stock
Mecze tego dnia:

1937-07-04 Kraków - Poznań 4:2
1937-07-04 Stanisławów - Kraków 1:4



Zapowiedź meczu


Opis meczu

"Zawody towarzyskie Kraków-Poznań 4:2 (2:1)." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Zawody towarzyskie Kraków-Poznań 4:2 (2:1).

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Międzymiastowe zawody towarzyskie między reprezentacyjnemi drużynami Krakowa i Poznania na boisku Cracovii zakończyły się zasłużonem zwycięstwem drużyny krakowskiej w stosunku 4:2 (2:1). Sam mecz był nieco nudny i nie stał na nadzwyczajnym poziomie. Przyczyną był tu upal z jednej strony, a z drugiej znów okoliczność, iż zawody międzymiastowe między drużynami krajowemi, w których biorą udział i nienajlepsi zawodnicy (część graczy występować musi w drużynie reprezentacyjnej państwowej], już się przeżyły i nie jest magnesem ani dla publiczności, ani też dla zawodników.

Drużyny wystąpiły do meczu w następującym składzie: Kraków — Pemper, Lasota, Szumilas, Góra, Majeran, Żiżka, Habowski, Artur, Korbas, Szeliga (Hausner) Zembaczyński. Poznań — Fontowicz (Warta), Fibich (HCP)). i Jakubowski (Pentatlon), od pauzy Ofierzyński w miejsce Jakubowskiego, następnie Lipiak (HCP), Danielak (Warta) i Sobkowiak (Warta), Skrzypczak (HCP). Nawrat (Warta), Geodeta (Warta), Kazimierczak (Warta) i Stock (HCP).
Zaraz z początku dała się zaznaczyć znaczna przewaga techniczna drużyny krakowski, dla której dwie bramki strzela już w 10 min. dobrze usposobiony Szeliga, najruchliwszy zawodnik na i boisku. Pierwszą pozycję wytworzył mu doskonale Korbas, zaś drugą Habowski. Krakowianie, widząc, że przeciwnik nie jest groźnym, nie wytężają się zbytnio, goście przychodzą często do na ich bramka w tym okresie pada w 35 min. (za „faul" Majerana) a rzutu karnego, egzekwowanego przez Nawrota.
Po pauzie goście zmieniają skład o tyle, iż w miejsce Jakubowskiego występuje na boisko Ofierzyński. Gra jest w dalszym ciągu mało zajmująca, przyczem lekka przewaga należy do gospodarzy. Niedokładne ich podania tak w napadzie, jak i pomocy, długie przetrzymywanie piłki nie daje długi czas żadnego efektu Dopiero w 15 min. pada dla Krakowa trzeci goal z rzutu karnego, strzelony przez Habowskiego Niedługo potem kontuzjonowany Szeliga schodzi a boiska, ustępując miejsca Hausnerowi. jego zasługą jest czwarty goni, strzelony z podania Habowskiego. Goście zaś pod sam koniec meczu strzelają piękną bramkę ze strzała pomocnika Sobkowjaka.
Z obu drużyn najlepiej stosunkowo grali bramkarze, — w drużynie krakowskiej wyróżnić nadto należy Szeligę, podczas gdy reszta grała za mało energicznie, nie osiągając specjalnie wybitnego poziomu Nic było jednak bardzo rażąco słabych punktów.

W drużynie poznańskiej najlepsi obok bram¬karze Fontowicza, Gendera, Nawrat i Sobkowiak.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 185 z 6 lipca 1937


Mecze sezonu 1937 (Kraków)