Kraków, Siedleckiego, wtorek, 8 stycznia 1985, 17:00

1

(3:0; 1:0; 0:1)

"Dramatyczny mecz w Nowym Targu" -

Dramatyczny mecz w Nowym Targu

Cracovia pokonała na własnym lodowisku Naprzód Janów 4:1 (3:0, 1:0. 0:1). Bramki dla Cracovio zdobyli: Zawadzki w 3 min., Klich 12 min. Rapacz 16 min. i Stebleckl 25 min.; a dla gości Janiszewski w 54 min.
Przejmujące zimno spowodowało, że hokeiści obu zespołów nie zaprezentowali w tym meczu najwyższych umiejętności. Szarpana gra. dużo niecelnych podań i częste bójki przeważały nad składnymi akcjami. W pierwszej tercji zdecydowana przewaga gospodarzy udokumentowana została trzema bramkami. Krakowianie objęli prowadzenie jut w 3 min. po silnym strzale s niebieskiej linii Zawadzkiego. Na 2:6 podwyższył w 12 min. Klich, kiedy to gospodarze grali w przewadze. 4 minuty później krążek odbity od bramkarza dobił do siatki Rapacz. W drugiej tercji krakowianie. znów grając w przewadze, zdobyli czwartą bramkę po strzale Stebleckiego. Wynik meczu ustalił Janiszewski, który po zagraniu Szei pokonał dobrze broniącego w tym dniu Jaskiernię.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 7 z 9 stycznia 1985