1930-06-15 Kraków - Łódź 5:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Kraków


pilka_ico
mecze towarzyskie Kraków
Kraków, niedziela, 15 czerwca 1930

Reprezentacja Krakowa - Reprezentacja Łodzi

5
:
1



Herb_Łódź





Mecze tego dnia:

1930-06-15 Kraków - Łódź 5:1
1930-06-15 Lwów - Kraków 2:2


Zapowiedź meczu

"KRAKÓW i ŁÓDŹ WALCZY W NIEDZIELĘ NA 2 FRONTACH." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

KRAKÓW i ŁÓDŹ WALCZY W NIEDZIELĘ NA 2 FRONTACH.

Pierwsza zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W najbliższą niedzielę obok meczu międzypaństwowego Austra—Polska w Krakowie, odbędą się jeszcze mecze między miastowe w piłce nożnej 1 to wcale liczne. Zwłaszcza Kraków 1 Łódź angażują się na dwie strony. I tak Kraków gra u siebie z Łodzią, zaś drugi „garnltur“ wysyła do Lwowa, aby stoczyć dwudziesty pierwszy raz z rzędu walkę o wazę prof. Żeleńskiego. Łódź zaś obok wspomnianego już meczu z Krakowem gra u siebie mecz z Warszawą o puhar „Republiki”: dotychczas wygrała dwukrotnie Warszawa 4:2 1 5:0.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 157 z 15 czerwca 1930


"Niedziela dniem meczów międzymiastowych." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Niedziela dniem meczów międzymiastowych.

Druga zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym cz.1
Druga zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym cz.2
Dziś w niedzielę odbędzie się. jak już pisaliśmy szereg meczów międzymiastowych, przyczem Łódź i Kraków na temi ośrodkami, które oczekują najcięższe spotkania. Kraków bowiem walczy ze Lwowem, którego reprezentacja będzie wyjątkowo silna, zaś u siebie gości Łódź, która tak samo jest przeciwnikiem groźnym. Kola Krakowa jest niezwykle trudna, albowiem wystawić aż dwa „garnitury“ pierwszorzędnych graczy w tym jeszcze momencie, kiedy się oddało już pierwszorzędne siły do teamu Polski przeciw Austrji — jest nielada zadaniem. W tych warunkach rola kapitana związkowego, któremu na przeszkodzie stanęła jeszcze w ostatniej chwili odmowa ze strony pewnych graczy, jest niezwykle ciężką.

Zdecydował się on na wystawienie następujących składów: przeciw Łodzi w Krakowie — Koźmin, Konkiewicz, Jesionka, Kotlarczyk II, Selinger, Na-graba, Mazur, Joksz, Mitusiński, Pazurek i Bator. Przeciw Lwowowi wystąpią następujący gracze: Farkas, Pychowski Skrynkowicz, Ptak, Smoleń, Bajorek, Ściborowski, Kisieliński, Smoczek, Weglowski Ruta. Łódź walczyć będzie z Krakowem w następującym zespole: Falkowski (ŁTGS), Cyl i Gałecki (obrona), Pegzu (ŁKS), Pudlarz (Widzew), Jasiński (ŁKS), Stolenwerk, Wisławski, Tadeusiewicz (ŁKS), Kudelski (Bieg) i Pawlak (Orkan). Do walki z Warszawą polski Manchester wystawił następujących reprezentantów: Jegorow (ŁKS), Karasiak (Turyści), Mikołajczyk (ŁTSG), Pogodziński (ŁTSG), Wieliszek (Turyści), Tribe (ŁTSG), Michalski (Turyści), Herbstreich (ŁTSG), Królewiecki (ŁTSG), Presser (Hakoah) i Bergmann (ŁTSG).

Jeśli do tego dodamy, że w tym samym dniu Lwów wysyła swój drugi zespół do Czerniewice, zaś Warszawa do Radomia, nie będzie przesady nazwania dnia 15 czerwca dniem zawodów międzymiastowych.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 157 z 15 czerwca 1930



Mecze sezonu 1930 (Kraków)