Opis spotkania

"Porażka hokeistów Cracovii w Opawie." -

Porażka hokeistów Cracovii w Opawie.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W niedzielą odbył się rewanżowy mecz między goszczącą tu drużyną Cracovii a miejscowem Troppauer E. V-, który zakończył się ponowną porażką drużyny krakowskiej tym razem w stosunku 4:0. Cracovia wystąpiła w następującym składzie: Łyczak, Trytko, Ziętkiewicz, Czerny, Kalman, Wołkowski, Piątkiewicz, Piechota i Balcer (bez Kellera, który poprzedniego dnia został skontuzjouowany).

W pierwszej tercji gra naogół wyrównana, drużyna krakowska dzielnie odpiera liczne ataki gospodarzy, dopiero pod koniec tercji zupełnie niespodziewany strzał Schindlera z przed obrony przynosi Opawie pierwszą bramkę.
W drugiej tercji drużyna krakowska gra już o wiele słabiej i bardziej chaotycznie i zaraz w pierwszych minutach ze strzału Steffana pada druga bramka dla drużyny opawskiej. Następuje serja ataków ze strony drużyny opawskiej, które jednak zostają dzielnie odparte przez bram¬karza Łyczaka, oraz obronę Cracovii. Pod koniec tercji jednak w zamieszaniu podbramkowem pada trzecia bramka ze strzału „samobójczego” Balcera.
Trzecia tercja przynosi wzmożone tempo i grę znacznie zaostrzoną, w wyniku której Trytko zostaje skonuzjonowany. W ostatnich minutach Mattern strzela czwartą bramkę dla Opawy, ustalając wynik dnia.

Naogół drużyna krakowska grała znacznie lepiej niż w sobotę, co w pierwszym rzędzie przypisać należy wypoczynkowi nocnemu. Z drużyny krakowskiej najlepszymi byli Ziętkiewicz i Wołkowski, z drużyny opawskiej Mattern. Widzów około 1.000. — Sędziował p. Eislinger.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 47 z 16 lutego 1932