1936-05-21 Łódź- Kraków 0:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Łódź


pilka_ico
mecze towarzyskie Kraków
Łódź, czwartek, 21 maja 1936

Reprezentacja Łodzi - Reprezentacja Krakowa

0
:
0



Herb_Kraków


Skład:
Hoppe
Gałecki
Fliegel
Pegza
Pilc
Nowiszewski
Mielczarek
Wolski
Królewiecki
Sowiak
Stolarski

Sędzia: Stępień
Widzów: 3000

Skład:
Garbarnia Kraków herb.pngWłodek
Cracovia herb.png Pająk
Cracovia herb.png Doniec
Cracovia herb.png Grűnberg
Cracovia herb.png Żiżka
Skóra
Cracovia herb.png Szeliga
Garbarnia Kraków herb.png Woźniak
Garbarnia Kraków herb.png Pazurek II
Cracovia herb.png Góra
Mecze tego dnia:

1936-05-21 Kielce - Kraków 6:1
1936-05-21 Kraków - Bielsko 5:3
1936-05-21 Łódź- Kraków 0:0
1936-05-21 Śląsk - Kraków 4:0



Opis meczu

"Łódź-Kraków 0:0." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Łódź-Kraków 0:0.

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Łódź, 21 maja (R). Mecz zakończył ale bezbramkowo. Naogół poziom zawodów był b. przeciętny. Kraków do pewnego stopnia rozczarował, gdyż spodziewano się po nim nieco lepszej gry. Tymczasem z całej drużyny na wysokości zadania stanęła para obrońców Cracovii, która miała ułatwione zadanie* dzięki wybitnej niedyspozycji strzałowej łódzkich napastników.

W ataku krakowskim po wycofaniu Pazurka nastąpiła poprawa. Wtedy goście mieli przewagę, a zagrania ich nabrały zespołowości i stały się znacznie groźniejsze. Skład drużyny krakowskiej: Włodek, Pająk, Doniec, Grűnberg, Żiżka, Skóra, Szeliga, Woźniak, Pazurek II, Góra. Łodzianie: Hoppe, Gałecki, Fliegel, Pegza, Pile, Nowiszewski, Mielczarek, Wolski, Królewiecki, Sowiak, Stolarski.

Początkowo Łódź ma okres 10-minutowej przewagi w polu. Zaraz na początku gry uzyskuje bramkę nie uznaną przez sędziego. Pierwszą niebezpieczną sytuacje dla Łodzi w 10 min. ratuje Pegza. Łódź strzela często, lecz niecelnie. Najlepszą pozycję do zdobycia bramki zmarnował Stolarski, skądinąd dobrze usposobiony napastnik. Do przerwy Łódź wyraża się tylko trzema kornetami. Obrona Krakowa skutecznie rozbija wszystkie ataki Łodzian. Atak Krakowa nie może zdobyć się na skuteczniejszą akcję. Pazurek zamienia pozycje z Woźniakiem, lecz i to nie wpływa.

Po pauzie Łódź wycofuje Wolskiego, a w niedługim czasie Królewieckiego. Miejsca ich zajmują: Lewandowski i Lecwiński. Kraków zamiast Pazurka wstawią Lubowieckiego. Na tych zmianach lepiej wychodzi drużyna gości, gdyż atak ich nabrał pewnej spoistości i zaraz w pierwszej chwili zagraża bramce Łodzian. Wszelkie obustronne wysiłki niweczą dobrze usposobieni bramkarze i obrona obu drużyn.

Sędziował p. Stępień. Widzów 3.000.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 142 z 23 maja 1936



Mecze sezonu 1936 (Kraków)