1939-04-05 Makkabi K. - Cracovia 0:2

Wersja z dnia 19:31, 26 sty 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Makkabi Kraków | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = | go...")

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W dniu wczorajszym rozegrane zostało na boisku Makkabl towarzyskie spotkanie piłki nożnej między ligową drużyną Cracovii, a zespołem gospodarzy, które zakończyło etę nikłem zwycięstwem białoczerwonych 2:0. Zwycięzcy rozpoczęli grę jedynie bez Gruaberga, którego zastąpił Staniszewski oraz Zembaczyński na lewem skrzydle. W drużynie gospodarzy brakło w początkowej fazie gry kilku czołowych jej graczy.

Zaraz po rozpoczęciu gry uzyskuje Cracovia pierwszą bramkę z pięknie strzelonego przez Pająka rzutu wolnego, a w kilka minut potem Młynarek z podania Korbasa podwyższa stan na 2:0. Zanosi się na wysokie zwycięstwo ligowców, którzy przeważają silnie nad niemogącymi arię rozegrać gospodarzami. Nie podwyższają oni jednak wyniku, stuprocentowe bowiem okazje do zdobycia dalszych punktów zaprzepaszczają jeszcze przed przerwą Góra i Korbas.
Po zmianie stron w zespole białoczerwonych widzimy Grűnberga na środku pomocy oraz Kleczkę na lewem skrzydle. Również i niebiescy wzmacniają swój zespól przez wstawienie Langsama i Spanaufa do trójki środkowej ataku, a przesunięcie Bewtera na skrzydło i uzyskują miejscami dość silną nawet przewagę nad bardzo słabo w tym okres ze grającymi gośćmi, których napastnicy nie mogą dojść do gło¬su wobec doskonałej gry obrony Makkabi Sonnenschain i Haber, oraz środkowego pomocnika Ridera.

Nie łatwą również przeprawę ma atak gospodarzy z obroną gości, zwłaszcza z powodu zbyt ostrej gry Pająka. Kilka strzałów oddanych przez napad Makkabi, z których właściwie jeden tylko był naprawdę groźny (Langeman), wyłapuje pewnie Pawłowski. Pod koniec gry Młynarek opuścił boisko, a zastąpił go Bartyzel. Zawody prowadził p. Schneider.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 97 z 7 kwietnia 1939