1958-01-28 Cracovia - Pomorzanin Toruń 9:4

(2:3; 5:0; 2:1)

Opis zawodów

"Wbrew przypuszczeniom... Cracovia-Pomorzanin 9:4" -

Wbrew przypuszczeniom... Cracovia-Pomorzanin 9:4

Tym razem hokeiści biało-czerwonych sprawili miłą niespodziankę, wygrywając we wtorek z Pomorzaninem Toruń 9:4 (2:3, 5:0, 2:1).

O zwycięstwie Cracovii zadecydowała druga tercja, w której gospodarze zademonstrowali hokej w bardzo dobrym wydaniu, przeprowadzając szybkie i składne zagrania, kończące się celnymi strzałami. Pomorzanin, nadający w pierwszej tercji ton grze został, całkowicie wybity z uderzenia, a utrata aż 5 bramek była nie do odrobienia w ostatnie) tercji, która miała przebieg wyrównany.
Z początku nic nie wskazywało na tak wysokie zwycięstwo gospodarzy. Goście atakowali szybko i stwarzali raz po raz niebezpieczne pozycje pod bramką Mruka. Bramkarz Cracovii skapitulował dwukrotnie przed celnymi strzałami Polaka i Żebrowskiego, ale w miarę upływu czasu Cracovia rozgrywała się wykorzystując b. słabą formę bramkarza gości Maciejewskiego wyrównała z dalekiego strzału Szwabentana i Korzeniaka. Wynik w tej tercji ustalił Polak. Rezerwowy bramkarz Pomorzanina Tumidajśki, który zastąpił Maciejewskiego również nie był lepszy od swego poprzednika co uwidoczniło się w drugiej tercji, kiedy to Cracovia strzeliła 5 bramek przez Korzeniaka, Radwańskiego, Więcka (po pięknym solowym wypadzie), Christa i Dutkiewicza.
Zmęczona silnym tempem jakie narzuciła w II tercji, w ostatniej Cracovia grała wolniej i zdobyła tylko 2 bramki przez Dutkiewicza 1 Gołąbka, a Pomorzanin strzelił jedną przez Wieczorka.

Z ambitnie grającej drużyny zwycięzców wyróżnić należy b. dobrze broniącego Mruka, oraz Więcka, Korzeniaka i Christa. W Pomorzaninie najlepiej wypadli Dybowski. Zebrowski i Brzeski. Sędziowali Ma¬rzec 4 Buszman z Katowic, widzów 2 tys.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 24 z 29 stycznia 1958

• 28 stycznia 1958 Cracovia - Pomorzanin Toruń 9:4 (2:3. 5:0, 2:1) - 2 kolejka [1]