1961-10-29 Cracovia - Odra Opole 2:0: Różnice pomiędzy wersjami

|          serie_rzutow_karnych_gosc =
|                            sedzia = Pasierski
|                            sedzia = Pasierski z Wrocławia
|                            widzow = 20 000
|                strzelcy_gospodarz = [[Jan Frasek|Frasek]] (25')<br> [[Jerzy Suder|Suder]] (76')
Linia 31: Linia 31:
|              kartki_czerwone_gosc =
|                  trener_gospodarz = [[Karel Finek]]
|                        trener_gosc =
|                        trener_gosc = Teodor Wieczorek
|              ustawienie_gospodarz = 4-2-4
|                    sklad_gospodarz = [[Henryk Stroniarz|H. Stroniarz]]<br> [[Roman Durniok|Durniok]]<br> [[Andrzej Rewilak|Rewilak]]<br> [[Antoni Konopelski|Konopelski]]<br> [[Zygmunt Malarz|Malarz]]<br> [[Edward Buda|Buda]]<br> [[Krzysztof Hausner|Hausner]]<br>[[Jerzy Ankus|Ankus]] (46' [[Jerzy Suder|Suder]])<br>[[Edward Pietrasiński|Pietrasiński]]<br>[[Janusz Kowalik|Kowalik]]<br>[[Jan Frasek|Frasek]]
|                    sklad_gospodarz = [[Henryk Stroniarz|H. Stroniarz]]<br> [[Roman Durniok|Durniok]]<br> [[Andrzej Rewilak|Rewilak]]<br> [[Antoni Konopelski|Konopelski]]<br> [[Zygmunt Malarz|Malarz]] (do 85')<br> [[Edward Buda|Buda]]<br> [[Krzysztof Hausner|Hausner]]<br>[[Jerzy Ankus|Ankus]] (46' [[Jerzy Suder|Suder]])<br>[[Edward Pietrasiński|Pietrasiński]]<br>[[Janusz Kowalik|Kowalik]]<br>[[Jan Frasek|Frasek]]
|                    ustawienie_gosc =
|                    ustawienie_gosc = 4-2-4
|                        sklad_gosc =
|                        sklad_gosc = Kornek<br> Strociak<br> Szczepański<br> Wrzos<br> Blaut II (Trywiański)<br> Prudło<br> Stemplowski<br> Kleszcz<br> Gajda<br> Juszczak<br> Bania
|                          herby_png = tak
}}
}}
===Opis meczu===
Przez pół godziny Cracovia atakuje z impetem, ale bezskutecznie. Trzykrotnie Pietrasiński o centymetry mija się z ostrymi centrami Fraska i dopiero w 25 min. lewoskrzydłowy Cracovii - Frasek naciskany przez obrońców Odry oddaje z 30 metrów ostry strzał. Zaskoczony Kornek nie próbuje nawet interweniować. Gospodarze prowadzą 1:0. Ale od tej chwili do kontrnatarcia przechodzą goście. Dwukrotnie Stroniarz popisuje się pięknymi paradami broniąc na róg strzały Gajdy i rzut wolny Szczepańskiego. Napór przeciwnika trwa również i po przerwie. Obrona i pomoc Cracovii przeżywają gorące momenty. Stroniarz kilkakrotnie jest w opałach, ale po pół godzinie biało-czerwoni "łapią drugi oddech". W 75 min. zaskakujący strzał Fraska trafia w poprzeczkę, a w minutę potem Kowalik pięknie przechodzi obronę Odry, mija wybiegającego Kornka i dokładnie centruje do środka, gdzie nadbiegający Suder zdobywa z kilku kroków drugą bramkę. Zwycięstwo Cracovii nie podlega już dyskusji. Cała drużyna gra teraz bardzo ostrożnie, tym bardziej, iż w 85 min. schodzi z boiska kontuzjowany Malarz i gospodarze kończą mecz w "10-tkę".
Źródło: ''Tempo''

[[Kategoria: 1961 I liga]]

Wersja z 10:31, 12 kwi 2009