1966-01-05 Cracovia - Górnik Murcki 1:6: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = Górnik Murcki | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")

Linia 13: Linia 13:
|                                rok = 1966
|                            godzina = 18:00
|                            miejsce = Kraków, ul. Siedleckiego
|                            miejsce = Kraków, [[Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego|lodowisko Olszy]]

|              Tresc =Cracovia — Górnik Murcki 1:6
HOKEIŚCI Cracovii rozpoczęli II rundę rozgrywek o mistrzostwo ekstraklasy bardzo niefortunnie, przegrywając na własnym terenie z Górnikiem Murcki 1:6 (1:?., 0.2, 0:2). Bramki zdobyli: dla Cracovii — Powalacz, dla Górnika — Kania 3, Filak 2 oraz Cofała. Sędziowali Sławiński (Łódź) i Drewicz (Kraków).
Cracovia przegrała zasłużenie ustępując zespołowi śląskiemu pod względem szybkości i taktyki. Hokeiści biało-czerwonych grali bardzo niedokładnie i nie wykorzystali szeregu dobrych pozycji na zdobycie bramek. Nawet Powalacz w III tercji będąc nie atakowany sam na sam z bramkarzem gości nie potrafił wykorzystać sytuacji.