1981-08-09 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 2:0: Różnice pomiędzy wersjami

[[Kategoria:Mecze|Zawisza Bydgoszcz, 1981.08.08]]
[[Kategoria:1981/82 II liga grupa 2]] [[Kategoria:Zawisza Bydgoszcz]]

Sędziował
Widzów 4 000

Cracovia: Koczwara, Wójtowicz, Turecki, Dybczak, Nazimek, Liszka, Podsiadło (79 min Sasnal), Karaś (Kuć), Gacek, Błachno, Bujak

Opis meczu Tempo:

Udała się biało-czerwonym II-ligowa premiera: „Pasiaki” wygrały z I-ligowym do niedawna Zawiszą 2-0. Zwycięstwo krakowian było w pełni zasłużone, a przy odrobinie szczęścia – zwłaszcza po przerwie – mogło być cyfrowo jeszcze efektowniejsze.
Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak zdecydowanego sukcesu Cracovii. Gra była w tym okresie wyrównana, a nieco lepsze wrażenie sprawiali goście. Zagrania bydgoszczan były swobodniejsze, szybsze. Miejscowi forsowali uparcie grę środkiem boiska, co było wodą na młyn dobrze spisującej się obrony Zawiszy. Niemniej bliższa zdobycia bramki była w I połowie Cracovia; w 25 min Gacek strzelił ostro z bliskiej odległości, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Bobrowicz.
Po zmianie stron „Pasiaki” zmieniły styl gry, zaczęły atakować skrzydłami, szybciej, z większym animuszem. W II połowie Cracovia rzeczywiście mogła się podobać. W 58 min Bujak strzelił w słupek, a w minutę później tenże zawodnik – po szybkiej, solowej akcji – zdobył prowadzenie. W 75 min Gacek zmarnował znakomitą okazję sam na sam z bramkarzem, a w chwilę groźny strzał Bujaka, świetnie obronił Bobrowicz, na rót. Wynik został ustalony w 83 min. przy czym była to bardzo efektowna bramka, Bujak błyskawicznie podał piłkę Gackowi, a ten umieścił ją głową w siatce Zawiszy.
W sumie mecz – zwłaszcza po zmianie stron – interesujący, dzięki postawie krakowian. Zawisza zaprezentował się słabiej niż oczekiwano. Trzeba jednak pamiętać, że niedawny I-ligowiec znacznie odmłodził skład.