1981-09-27 Cracovia - GKS Tychy 4:6

Wersja z dnia 19:04, 14 kwi 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = GKS Tychy | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")

Optymistyczna... porażka

Ponad 3 tys. kibiców Cracovii przybyło w piątek na pierwszy mecz swojej drużyny hokejowej w podwawelskim grodzie. 1 nie zawiedli się. Zobaczyli ciekawy, szybki mecz, w którym gospodarze przegrali wprawdzie z Tychami 4:6 (1:5,1:1,2:0), ale była to porażka... optymistyczna.

Na tle silnego i doświadczonego rywala (trzeciej drużyny ubiegłorocznego sezonu) młodziutki zespół gospodarzy zaprezentował się korzystnie. Fatalna była dla gospodarzy I tercja, brak doświadczenia i nerwy sprawiły, że w 9 min. goście prowadzili już 3:0 (trzecią bramkę stracili gospodarze ze strzału samobójczego), a w ostatnich sekundach tej tercji „pasiaki” straciły dalsze dwa gole.

Mimo wysokiego prowadzenia gości krakowianie nie załamali się. grali bojowo, ofensywnie i z każdą minutą lepiej. W II tercji goście przez 5 min. nie potrafili strzelić bramki, choć Cracovia grała tylko w czwórkę, a ponad 1,5 min. w trójkę zawodników! Świetne w wykonaniu gospodarzy było 10 min. ostatniej tercji, kiedy to po szybkich akcjach zdobyli dwa gole i mieli jeszcze kilka doskonałych okazji na strzelenie dalszych. Ostatecznie wygrała drużyna bardziej rutynowana, na pewno lepsza, ale jestem przekonany, że młody zespół Cracovii sprawi jeszcze w tym sezonie nie jedną niespodziankę in plus swoim kibicom.

Oto jak padały bramki: 2 min. Drasyk (0:1). 5 min. Worwa (0:2). 9 min. samobójcza (0:3), 15 min. Rapacz (karny. 1:3), 19 min. Plewa (1:4). 20 min. Plewa (1:5). 21 Pawlik (2:5), 22 min. Wilk (2:6), 41 min. Pawlik (3:6), 44 min. Frasik (4:6). Sędziował Szczepek z Warszawy.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 189 z 28 września 1981