1983-07-30 Videoton Fehérvár - Cracovia 6:0: Różnice pomiędzy wersjami

m (16 wersji)
Linia 24: Linia 24:
|                            sedzia =
|                            widzow = 1 000
|                strzelcy_gospodarz = Szabo (20' karny)<BR>Szabo x3 <BR> Diszti<BR> Csuhay
|                strzelcy_gospodarz = Szabo (20' karny)<BR>Szabo x3 <BR> L.Disztl<BR> Csuhay
|                            wyniki = 1:0<br>
|                      strzelcy_gosc =

Wersja z 16:14, 1 mar 2009

Najwyższa w historii porażka Cracovii w europejskich pucharach.

Pogrom Cracovii w Szekesfehervar

Cracovia wystąpiła w sobotę w Szekesfehervar, gdzie zmierzyła się z Videotonem przegrywając aż 0:6 (0:2). Bramki dla zwycięzców zdobyli: Szabo 4 (w tym jedną z karnego), Diszti i Csuhay.

Jak poinformował nas działacz Cracovii p. Marian Cebula przez pół godziny toczyła się wyrównana walka. Stojący przed ogromną szansą zajęcia 1. miejsca w grupie Węgrzy objęli prowadzenie z karnego, podyktowanego w 20 min. za faul Tureckiego. Dwa błędy bramkarza Koczwary sprawiły, że gospodarze uzyskali tuz po przerwie trzymbramkową przewagę i mecz stał się jednostronnym widowiskiem. W zespole krakowskim najlepiej grał Marek Podsiadło po dłuższej przerwie pojawił się znów na boisku Jan Stokłosa.

Videoton został triumfatorem grupy IX, Cracovia zajęła trzecie miejsce.

Źródło: Echo Krakowa