1984-03-06 Cracovia - GKS Katowice 2:5

Wersja z dnia 19:46, 27 kwi 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = GKS Katowice | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")

Artykuł w Gazecie Krakowskiej

W grupie „B” Cracovia przegrała z GKS Katowice 2:5 (1:2, 0:1, 1:2). Krakowianie rozpoczęli z impetem i w 5 min. objęli prowadzenie po strzale Majstrzyka. Później gra się wyrównała, katowiczanie coraz częściej przedostawali się pod bramkę Jaskierni i po błędach obrońców krakowskich objęli prowadzenie. W 9 min. Kapica, a w 20 min. Olszewski wpisali się na listę strzelców.

W drugiej części spotkania wyraźną przewagę mieli hokeiści Cracovii, którzy stworzyli sporo sytuacji podbramkowych, nie potrafili ich jednak wykorzystać. Krakowianie grali wczoraj słabo w ataku, a przede wszystkim fatalnie strzelali. Katowiczanie nie rezygnowali z kontrataków i po jednym z nich w 29 min. po strzale Olszewskiego zdobyli trzecią bramkę.

Na początku trzeciej tercji Sojka z GKS otrzymał karę pięciu minut i krakowianie stanęli przed wielką szansą na zdobicie kontaktowej bramki. Nie wykorzystali jej jednak. Katowiczanie rozbijali ataki gospodarzy już na niebieskiej linii i skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Cracovia nie wykorzystała przewagi, ale w 50 min. Janek zdobył gola i było tylko 3:2 dla GKS. Krakowianie nie zdołali jednak uratować nawet jednego punktu, grali bowiem chaotycznie, niedokładnie i nieskutecznie. Znacznie groźniejsze były kontry katowiczan, którzy zdobyli pod koniec meczu jeszcze dwie bramki (Wielgus w 56 min. i Olszewski w 57 min.). Słaby mecz Cracovii i zasłużone zwycięstwo GKS.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 57 z 7 marca 1984