1985-05-18 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:0

Wersja z dnia 21:53, 7 sty 2009 autorstwa Dinth (Dyskusja | edycje) (youtube, Replaced: ” → ")

1985-05-19 Clepardia Kraków - Cracovia II 0:0

Przykro było patrzeć, co pozostało z krakowskiej drużyny. Momentami przypominała całkowitego nowicjusza, który nie bardzo wie, po co i do czego jest piłka na boisku. Do tego należy dodać bardzo żywiołowe, a momentami wulgarne słownictwo trenera Stroniarza, którym obrzucał m. in. arbitra spotkania i to było wszystko, co zaprezentowała Cracovia.
O przewadze gospodarzy w pierwszej połowie świadczy fakt, iż pierwszy, zresztą niegroźny, strzał na bramkę Białka krakowianie oddali w 30 min, natomiast Resovia trzykrotnie była bliska zdobycia bramki. Najpierw w 5 min. strzał z rzutu wolnego Dembiczaka sparował Niessner, w 13 min. historia się powtórzyła z tym, że strzelał Urban, wreszcie ten sam zawodnik fatalnie przestrzelił w 27 min, będąc "sam na sam" z bramkarzem. Jedyna bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, egzekwowanego przez Orłowskiego, kiedy to Siekieryn zmienił lot piłki.
Po przerwie gospodarze wyraźnie spuścili z tonu, a goście, choć grali ambitnie, nie potrafili poważniej zagrozić bramce Resovii.

Źródło: Tempo