1992-05-17 Cracovia - Błękitni Kielce 1:1

Wersja z dnia 15:15, 25 gru 2005 autorstwa Armata (Dyskusja | edycje)

Widzów 1 000
Cracovia: Kwedyczenko - Kowalik, Motyka, Mróz. Depa - Węgiel (60 min Siemieniec), Owca. Wrześniak, Kubik - Raczyński (71 min Hermaniuk), Zegarek.
Błękitni: Gładyś - Plewniak, Megier, Kosela, Zając - Wełna, Graba, Dziubek, Pietrzykowski (56 min Bilski) - Szwajewski, Zając (85 min Walski).

Opis meczu Tempo:
Najlepszy mecz Cracovii w tym sezonie, przewaga przez 90 minut, ładne zespołowe akcje, wiele dogodnych pozycji bramkowych i tylko remis. Wystarczyła chwila dekoncentracji i patrzenia na zegar, by Graba po otrzymaniu precyzyjnego podania, znalazł się sam na sam z Kwedyczenką i strzałem w „długi" róg ulokował piłkę w siatce. Początek spotkania zapowiadał spore emocje - w 3 min Owca z rzutu wolnego posłał piłkę tuż obok słupka, w 6 min trafił z 8 m w poprzeczkę, w 16 ponownie ale tym razem Zegarek był szybszy od obrońców i głową zdobył gola.
Najlepszy okres gry to minuty 61-63 - najpierw Zegarek odebrał piłkę obrońcom i strzelił, Wełna przyjął na brzuch i futbolówka ocierając się o słupek wyszła na korner, po chwili Depa precyzyjnie dośrodkował do Zegarka którego uderzenie w „długi" róg minimalnie minęło bramkę, minutę później z tego samego miejsca strzelał Owca i znów piłka przeszła obok słupka.
W 83 min Hermaniuk po ładnym rajdzie znalazł się sam na sam z Gładysiem, ten jednak umiejętnie skrócił kąt i odbił piłkę nogami. Błękitni jedyną okazję — prócz bramki — mieli w 78 min, gdy potężną „bombę" Zająca zmierzającą w „okienko", Kwedyczenko sparował na róg, Najlepszym piłkarzem na boisku był niezwykle waleczny i ruchliwy Zegarek, wyróżnili się też Depa i bardzo aktywny, walczący ni całej szerokości boiska — Owca.