Bramki: Hrapkowicz (20), A. Tułacz (30)<BR>
|                          gospodarz = Stal II Mielec
'''Stal II:''' <BR>Grzanka, Wójtowicz, Wałęga, Jajuga, Kukowski, Wszołek, Piliawiecki, Drożdż, Marek, A. Tułacz, Hrapkowicz<BR><BR>
'''Cracovia:''' <BR>Sarnat, Zając, Motyka, Duda, Węgiel (46 min. Putek), Kowalik, Gąsior (46 min. Apryjas), Wrześniak, Depa, Jelonek (70 min. Marcinkowski), Siemieniec<BR><BR>
|                            kolejka = 25
===Opis meczu Tempo:===
|                              etap =
O dziwo to mielczanie, broniący się przed degradacją, byli w tym meczu zespołem grającym znacznie mądrzej. Uzyskali w I połowie przewagę w środku pola, a dynamiczny Wszołek zainicjował dwie akcje, po których padły bramki. W 20 min. zagrał on do Hrapkowicza, a ten uderzył silnie pod poprzeczkę; wprawdzie piłka wyszła w pole, ale Tułacz nie musiał się już silić na dobitkę, jako że wcześniej futbolówka przekroczyła linię bramkową. W 30 min. Wszołek odgrywał piłkę jak chciał, przy biernej postawie  obrony, a Tułacz dopełnił tylko formalności. 2 minuty później rzut wolny wykonywała Cracovia; przy ustawianiu „muru” Siemieniec uderzył Wałęgę, ten natychmiast zripostował i obaj zobaczyli czerwone kartki. <BR>
|                            widzow = 800
|                strzelcy_gospodarz = Hrapkowicz (20')<BR> A. Tułacz (30')
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = Grzanka<BR> Wójtowicz<BR> Wałęga<BR> Jajuga<BR> Kukowski<BR> Wszołek<BR> Piliawiecki<BR> Drożdż<BR> Marek<BR> A. Tułacz<BR> Hrapkowicz
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc = [[Artur Sarnat|Sarnat]]<BR> [[Marek Zając|Zając]]<BR> [[Marek Motyka|Motyka]]<BR> [[Krzysztof Duda|Duda]]<BR> [[Marek Węgiel|Węgiel]] (46' [[Kazimierz Putek|Putek]])<BR> [[Edward Kowalik|Kowalik]]<BR> Gąsior (46' [[Piotr Apryjas|Apryjas]])<BR> [[Rafał Wrześniak|Wrześniak]]<BR> [[Paweł Depa|Depa]]<BR> [[Mateusz Jelonek|Jelonek]] (70' [[Krzysztof Marcinkowski|Marcinkowski]])<BR> [[Tomasz Siemieniec|Siemieniec]]

|              Tresc =
O dziwo to mielczanie, broniący się przed degradacją, byli w tym meczu zespołem grającym znacznie mądrzej. Uzyskali w I połowie przewagę w środku pola, a dynamiczny Wszołek zainicjował dwie akcje, po których padły bramki. W 20 min. zagrał on do Hrapkowicza, a ten uderzył silnie pod poprzeczkę; wprawdzie piłka wyszła w pole, ale Tułacz nie musiał się już silić na dobitkę, jako że wcześniej futbolówka przekroczyła linię bramkową. W 30 min. Wszołek odgrywał piłkę jak chciał, przy biernej postawie  obrony, a Tułacz dopełnił tylko formalności. 2 minuty później rzut wolny wykonywała Cracovia; przy ustawianiu "muru" Siemieniec uderzył Wałęgę, ten natychmiast zripostował i obaj zobaczyli czerwone kartki. <BR>
Po przerwie pozorną przewagę miała Cracovia, ale mielczanie wypracowali w tym czasie co najmniej trzy sytuacje, z których mogli podwyższyć rezultat. Goście ani razu nie zagrozili poważniej Grzance, mimo iż ten popełnił kilka błędów, które powinny zakończyć się strzeleniem gola.

|              Autor = (G)
|              Tresc = STAL II MIELEC — CRACOVIA 2:0 (2:0), bramki: Chrapkowicz (20), A. Tułacz (30).
CRACOVIA: Sarnat — Zając. Motyka. Duda — Węgiel (46’ Putek). Kowalik, Wcześniak, Depa, Gąsior (46’ Apryjas). Siemieniec. Jelonek (70’ Marcinkowski).

W pierwszych 30 minutach meczu przewagę posiadała Cracovia, ale bramki zdobywali gospodarze. Mielczanie oddali na bramkę Sarnata dwa celne strzały i obydwa  trafiły do siatki. W 32 minucie Siemieniec i Wałęga po i przepychance przy ustawianiu ,,muru” zostali usunięciu z boiska i od tego momentu obydwa zespoły grały w dziesiątkę. Krakowianie mimo, że przegrywali nie potrafili w II połowie meczu przeprowadzać żadnej składnej akcji. Sytuacje strzeleckie jakie mieli w tym meczu wypracowali sobie jeszcze przed przerwą. Najlepsze zmarnowali Siemieniec, który nie trafił do pustej bramki i Jelonek (jego strzał głową z kilku metrów obronił bramkarz). Groźnie strzelał również Gąsior trafiając piłką w słupek.

Tempo

O dziwo to mielczanie, broniący się przed degradacją, byli w tym meczu zespołem grającym znacznie mądrzej. Uzyskali w I połowie przewagę w środku pola, a dynamiczny Wszołek zainicjował dwie akcje, po których padły bramki. W 20 min. zagrał on do Hrapkowicza, a ten uderzył silnie pod poprzeczkę; wprawdzie piłka wyszła w pole, ale Tułacz nie musiał się już silić na dobitkę, jako że wcześniej futbolówka przekroczyła linię bramkową. W 30 min. Wszołek odgrywał piłkę jak chciał, przy biernej postawie obrony, a Tułacz dopełnił tylko formalności. 2 minuty później rzut wolny wykonywała Cracovia; przy ustawianiu "muru" Siemieniec uderzył Wałęgę, ten natychmiast zripostował i obaj zobaczyli czerwone kartki.
Źródło: Tempo

"ZMIANA LIDERA" -
b.d.

ZMIANA LIDERA

STAL II MIELEC — CRACOVIA 2:0 (2:0), bramki: Chrapkowicz (20), A. Tułacz (30).

W pierwszych 30 minutach meczu przewagę posiadała Cracovia, ale bramki zdobywali gospodarze. Mielczanie oddali na bramkę Sarnata dwa celne strzały i obydwa trafiły do siatki. W 32 minucie Siemieniec i Wałęga po i przepychance przy ustawianiu ,,muru” zostali usunięciu z boiska i od tego momentu obydwa zespoły grały w dziesiątkę. Krakowianie mimo, że przegrywali nie potrafili w II połowie meczu przeprowadzać żadnej składnej akcji. Sytuacje strzeleckie jakie mieli w tym meczu wypracowali sobie jeszcze przed przerwą. Najlepsze zmarnowali Siemieniec, który nie trafił do pustej bramki i Jelonek (jego strzał głową z kilku metrów obronił bramkarz). Groźnie strzelał również Gąsior trafiając piłką w słupek.
(G)
Źródło: b.d.

Mecze sezonu 1992/93

Hutnik Kraków 1992-07-25 Cracovia - Hutnik Kraków 1:1  Pogoń Leżajsk 1992-08-02 Pogoń Leżajsk - Cracovia 0:0  Sandecja Nowy Sącz 1992-08-08 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:0  Błękitni Kielce 1992-08-12 Cracovia - Błękitni Kielce 1:3  Kamax Kańczuga 1992-08-15 Kamax Kańczuga - Cracovia 1:0  Okocimski Brzesko 1992-08-20 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Czarni Jasło 1992-08-22 Czarni Jasło - Cracovia 0:0  Stal Sanok 1992-08-30 Cracovia - Stal Sanok 1:0  Glinik Gorlice 1992-09-02 Glinik Gorlice - Cracovia 2:2  Stal II Mielec 1992-09-05 Cracovia - Stal II Mielec 5:1  Unia Tarnów 1992-09-12 Unia Tarnów - Cracovia 2:2  Czuwaj Przemyśl 1992-09-20 Cracovia - Czuwaj Przemyśl 1:0  Izolator Boguchwała 1992-09-27 Izolator Boguchwała - Cracovia 0:3  Zelmer Rzeszów 1992-10-04 Cracovia - Zelmer Rzeszów 3:0  Kabel Kraków 1992-10-10 Kabel Kraków - Cracovia 0:1  JKS Jarosław 1992-10-25 JKS Jarosław - Cracovia 0:1  Tarnovia Tarnów 1992-10-31 Cracovia - Tarnovia Tarnów 2:2  Wawel Kraków 1992-11-08 Wawel Kraków - Cracovia 1:3  Garbarnia Kraków 1992-11-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:1  Cracovia_herb 1993 Trening Noworoczny  Pogoń Leżajsk 1993-03-21 Cracovia - Pogoń Leżajsk 2:0  Kamax Kańczuga 1993-04-03 Cracovia - Kamax Kańczuga 3:0  Okocimski Brzesko 1993-04-11 Okocimski Brzesko - Cracovia 2:1  Czarni Jasło 1993-04-18 Cracovia - Czarni Jasło 3:0  Sandecja Nowy Sącz 1993-04-21 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:1  Stal Sanok 1993-04-24 Stal Sanok - Cracovia 1:1  Glinik Gorlice 1993-05-01 Cracovia - Glinik Gorlice 2:0  Stal II Mielec 1993-05-09 Stal II Mielec - Cracovia 2:0  Unia Tarnów 1993-05-12 Cracovia - Unia Tarnów 1:0  Wisła Kraków 1993-05-15 Wisła Kraków - Cracovia 2:0  Czuwaj Przemyśl 1993-05-19 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 3:0  Izolator Boguchwała 1993-05-23 Cracovia - Izolator Boguchwała 3:1  Zelmer Rzeszów 1993-05-29 Zelmer Rzeszów - Cracovia 1:3  Kabel Kraków 1993-06-05 Cracovia - Kabel Kraków 0:1  Garbarnia Kraków 1993-06-09 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:2  JKS Jarosław 1993-06-12 Cracovia - JKS Jarosław 2:1  Tarnovia Tarnów 1993-06-19 Tarnovia Tarnów - Cracovia 0:0  Wawel Kraków 1993-06-26 Cracovia - Wawel Kraków 3:1