Zegarek (46' Siemieniec)
Hermaniuk

4-4-2

Gazeta Wyborcza

Pseudofani "Pasów" pamiętać będą Siepraw dłużej, bo wielu z nich dostało po grzbietach pałkami, gdy chwilę po przerwie wszczęli ekscesy. Wydarzenia sprowokowali przyjezdni, rzucając w porządkowych kamieniami.
Mimo niewielkiej stawki spotkanie podobało się. Goście wygrali zasłużenie, choć dobre okazje mieli na początku piłkarze z Sieprawia. Nieskuteczność Karpat - zwłaszcza asa atutowego Machaja (raziły szczególnie jego prowincjonalne maniery i karcenie kolegów) - była jednak poważną przeszkodą w strzelaniu goli. Odmiennie rywale - w 37. min piłka po strzale Powroźnika trafiła w poprzeczkę, w 40. Hajduk trafił z 20 m pod poprzeczkę. W 52. sędzia nie uznał gola Gąsiora (spalony), w 72. Hermaniuk celnym strzałem zakończył akcję Wrześniaka i Siemieńca. Minutę później piłka po strzale Hermaniuka trafiła w słupek.
MK
Źródło: Gazeta Wyborcza 26 czerwca 1995

Przez z górą pół godziny tego de facto już towarzyskiego meczu było raczej sennie. Grano głównie w środku pola, spięć podbramkowych notowaliśmy niewiele, a gospodarze prezentowali się w tym okresie nie gorzej niż II-ligowi już krakowianie. Goście dali próbkę swych możliwości na krótko przed przerwą, kiedy to z werwą i inwencją zaatakowali. W 38. min piłka po "główce" Powroźnika - "obsłużonego" dobrym podaniem przez Hermaniuka - trafiła w poprzeczkę, a 4 minuty później pięknym strzałem popisał się Hajduk i "Pasy" prowadziły 1-0.

Po zmianie stron Karpaty przystąpiły do energicznych ataków. Miejscowi uzyskali optyczną przewagę i kilkakrotnie zagrozili bramce Kwedyczenki. W 50. min, po strzale Gąsiora, piłka znalazła się nawet w siatce, ale gol nie został uznany, gdyż wcześniej miał miejsce faul na Kowaliku. Cracovia grała w drugiej połowie cofnięta, jednakże potwierdziła, że gra z kontry jest jej mocną bronią. Kilka takich ataków przysporzyło sieprawskim defensorom sporo kłopotu, jednakże w 74. min byli oni bezradni, kiedy Hermaniuk z bliskiej odległości, po podaniu Siemieńca, rozstrzygnął - praktycznie biorąc - losy meczu. Kilkadziesiąt sekund później zdobywca gola miał kolejną szansę - strzelił bardzo mocno, ale piłka odbiła się od słupka. Cracovia pożegnała trzecią ligę zwycięstwem zasłużonym, stanowiła zespół dojrzalszy, niemniej gospodarzom należy się uznanie za postawę bardzo ambitną, a nawet posiadanie w pewnych okresach inicjatywy.

W "podzięce" za życzliwość - bijatyka
Najpierw były obraźliwe, prowokujące okrzyki pod adresem policji. A tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie - zaczęło się... Przez kilka minut na części widowni i w sąsiedztwie pawilonu klubowego Karpat trwała regularna bitwa pomiędzy licznie przybyłymi "szalikowcami" Cracovii a policjantami. Z jednej strony leciały kamienie, z drugiej walczono pałkami. Mecz co prawda przerwany nie został, niemniej były to sceny wielce bulwersujące, warte surowego napiętnowania!
Żeby było jeszcze smutniej, w sobotę w Sieprawiu nie nastąpiło nic, a nic, co mogłoby wywołać agresję młodocianych sympatyków Cracovii. Wręcz przeciwnie! Siepraw przyjął krakowian bardzo sympatycznie. Miejscowa orkiestra zagrała "Pasom" i trenerowi Ireneuszowi Adamusowi "sto lat!", gospodarze nie szczędzili serdecznych gratulacji. A tak na marginesie: to właśnie Karpaty odebrały Wawelowi trzy punkty, walnie przyczyniając się do awansu Cracovii...
"Szalikowcy" Cracovii potrafią zachować się właściwie; na przykład w niedawnym meczu w Leżajsku bardzo swym ulubieńcom dopingiem pomogli, a zwady z nikim nie szukali. Tym razem jednak było ohydnie! Kiedy przyjdzie opamiętanie? Trzeba na to obrażeń, powodujących trwałe kalectwo, czy nawet śmierci? Kiedy młodzi ludzie, firmujący biało-czerwone barwy Cracovii, pojmą, że czymś takim jak w Sieprawiu wytwarzają fatalną opinię wokół swego klubu?

Łaska boska, że wkrótce po ekscesach zapanował spokój, a siły policyjne wykazały dużą dojrzałość, sprawnie strzegąc porządku. "Szalikowcy" nikogo już nie prowokowali, fetując awans Cracovii głównie przed szatnią przyjezdnych.
Źródło:

Mecze sezonu 1994/95

Sandecja Nowy Sącz 1994-08-13 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:1  Stal Sanok 1994-08-20 Cracovia - Stal Sanok 1:0  Kamax Kańczuga 1994-08-24 Cracovia - Kamax Kańczuga 3:0  Harnaś Tymbark 1994-08-28 Harnaś-Browar Tymbark - Cracovia 0:2  Polonia Przemyśl 1994-09-03 Cracovia - Polonia Przemyśl 4:0  Tarnovia Tarnów 1994-09-10 Tarnovia Tarnów - Cracovia 1:0  Kabel Kraków 1994-09-14 Cracovia - Kabel Kraków 3:1  Igloopol Dębica 1994-09-18 Igloopol Dębica - Cracovia 0:1  Garbarnia Kraków 1994-09-21 Cracovia - Garbarnia Kraków 1:0  Resovia Rzeszów 1994-09-24 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:2  Izolator Boguchwała 1994-10-02 Cracovia - Izolator Boguchwała 1:0  Kmita Zabierzów 1994-10-05 Kmita Zabierzów - Cracovia 0:2  Stal Rzeszów 1994-10-09 Stal Rzeszów - Cracovia 0:2  Wawel Kraków 1994-10-16 Cracovia - Wawel Kraków 0:0  Dalin Myślenice 1994-10-23 Dalin Myślenice - Cracovia 0:2  Pogoń Leżajsk 1994-10-30 Cracovia - Pogoń Browar Leżajsk 1:0  Czuwaj Przemyśl 1994-11-05 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 1:1  Karpaty Siepraw 1994-11-12 Cracovia - Karpaty Siepraw 1:1  Cracovia_herb 1995 Trening Noworoczny  Tarnovia Tarnów 1995-02-08 Tarnovia Tarnów - Cracovia 1:2  Tatran Preszów 1995-02-11 Cracovia - Tatran Preszów 0:0  Świt Krzeszowice 1995-02-18 Cracovia - Świt Krzeszowice 1:0  PŠK Trebišov 1995-02-22 PŠK Trebišov - Cracovia 2:2  ŠK Krompachy 1995-02-25 ŠK Krompachy - Cracovia 2:0  Tesla Stropkov 1995-02-28 Tesla Stropkov - Cracovia 0:1  Pasternik Ochojno 1995-03-12 Pasternik Ochojno - Cracovia 3:2  Sandecja Nowy Sącz 1995-03-19 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:0  Stal Sanok 1995-03-26 Stal Sanok - Cracovia 0:1  Kamax Kańczuga 1995-04-02 Kamax Kańczuga - Cracovia 1:0  Harnaś Tymbark 1995-04-08 Cracovia - Harnaś-Browar Tymbark 4:1  Polonia Przemyśl 1995-04-15 Polonia Przemyśl - Cracovia 3:1  Tarnovia Tarnów 1995-04-22 Cracovia - Tarnovia Tarnów 3:0  Kabel Kraków 1995-04-29 Kabel Kraków - Cracovia 0:1  Igloopol Dębica 1995-05-03 Cracovia - Igloopol Dębica 4:0  Garbarnia Kraków 1995-05-07 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:0  Resovia Rzeszów 1995-05-13 Cracovia - Resovia Rzeszów 2:0  Izolator Boguchwała 1995-05-20 Izolator Boguchwała - Cracovia 2:2  Stal Rzeszów 1995-05-27 Cracovia - Stal Rzeszów 1:1  Wawel Kraków 1995-06-04 Wawel Kraków - Cracovia 1:1  Dalin Myślenice 1995-06-10 Cracovia - Dalin Myślenice 4:0  Pogoń Leżajsk 1995-06-14 Pogoń Browar Leżajsk - Cracovia 0:4  Czuwaj Przemyśl 1995-06-18 Cracovia - Czuwaj Przemyśl 0:0  Karpaty Siepraw 1995-06-24 Karpaty Siepraw - Cracovia 0:2